Tulipany na 100%

Tulipany to duma Niderlandów i jeden z symboli przyrody budzącej się do życia wiosną. Kto nigdy nie marzył o tym, by zamienić swój ogród w 'mini Keukenhof’? Jeśli chcesz zrealizować to marzenie, właśnie teraz jest najlepszy moment na zasadzenie cebulek tulipanów, które wiosną pojawią się i zaleją twoje rabatki kolorami.

Mini Keukenhof w ogrodzie – czy jest coś lepszego? By wprowadzić odrobinę koloru i piękna do swojego otoczenia, nie potrzebujesz wcale dużego ogrodu – tulipany sprawdzą się doskonale nawet w niewielkim ogródku miejskim, na balkonie lub na tarasie. Jak to zrobić? Na początek zapomnij o skrupułach – wybierz możliwie jak najwięcej odmian tulipanów kwitnących w różnych okresach, aby cieszyć się ich pięknem jak najdłużej.

Jeśli masz ogród, zasadź wiele tulipanów na pustej rabatce lub zasadź cebulki pomiędzy istniejącymi roślinami. Jeśli nie masz ogrodu, ale za to masz balkon lub taras i chcesz, by cieszył oko wiosną, przygotuj kilka doniczek lub kwietników, w których posadzisz cebulki. Ustaw je blisko siebie, aby zadbać o odpowiedni wygląd i stworzyć przyjemną, kwiecistą atmosferę.

Różne odmiany tulipanów

  • Tulipany Triumph – piękny kształt kwiatów, wytrzymała łodyga i mnogość kolorów. Idealny wybór do bukietów. Okres kwitnienia: kwiecień; wysokość kwiatu: 25-40 centymetrów.
  • Tulipany Darwina – duże kwiaty na długiej, wytrzymałej łodydze. Okres kwitnienia: kwiecień-maj; wysokość kwiatu: 30-50 centymetrów.
  • Pojedyncze tulipany – mnogość kształtów i kolorów. Dzięki dużym kwiatom sprawdzi się idealnie w bukietach. Okres kwitnienia: kwiecień-maj; wysokość kwiatu: 50-75 centymetrów.
  • Tulipany Fosteriana – dzika odmiana tulipana, charakteryzująca się smukłymi kwiatami z dużymi płatkami, czasem występują charakterystyczne białe paski. Okres kwitnienia: kwiecień-maj; wysokość kwiatu: 25-30 centymetrów.
  • Podwójne tulipany – odmiana charakteryzująca się podwójnymi kwiatami, a także krótkimi i wytrzymałymi łodygami. Okres kwitnienia: kwiecień; wysokość kwiatu: 20-30 centymetrów.
  • Tulipany papuzie – interesujące kształty i wyjątkowe kolory. Okres kwitnienia: kwiecień-maj; wysokość kwiatu: 35-50 centymetrów.
  • Tulipany liliowe – smukłe kwiaty, często charakteryzujące się ostro zakończonymi płatkami. Okres kwitnienia: maj; wysokość kwiatu: 35-75 centymetrów.
  • Tulipany botaniczne – tulipany Greiga lub Kaufmanna charakteryzują się niewielkimi kwiatami, wczesnym okresem kwitnienia oraz prostą naturalizacją. Okres kwitnienia: marzec-kwiecień; wysokość kwiatu: 20-30 centymetrów.
  • Tulipan Viridiflora – tulipan w kształcie lilii z odrobiną zieleni w kwiatostanie. Pozostaje piękny przez długi czas, dlatego doskonale sprawdzi się w bukietach. Okres kwitnienia: kwiecień; wysokość kwiatu: 40-60 centymetrów.

Zawsze sprawdzaj na opakowaniu dokładne czasy kwitnienia, ponieważ mogą się one różnić w zależności od odmiany.