5 najpiękniej kwitnących letnich cebulek

Mnóstwo kwiatów

Letnie cebulki bardzo nie lubią ujemnych temperatur. Dlatego sadzi się je w ogrodzie wiosną, gdy tylko minie ryzyko przymrozków. Ciepło i promienie słońca zachęcają je do wzrostu i kwitnienia. Kiedy pojawią się pierwsze kwiaty, nie sposób ich już zatrzymać. Cudownie jest móc cieszyć się przez całe lato takim bogactwem barw.

Najlepsza piątka

Przedstawiamy pięć letnich cebulek, które są mistrzami w wytwarzaniu kwiatów w najróżniejszych kolorach i które kwitną aż do jesieni.

1. Dalia (Dahlia)

Istnieją dziesiątki tysięcy odmian dalii, więc naprawdę jest z czego wybierać. Występują one praktycznie we wszystkich barwach i w niezwykłych zestawieniach kolorystycznych. Kwiaty mogą mieć wielkość piłeczki do ping-ponga albo piłki nożnej. Dalie kwitną od sierpnia do pierwszych nocnych przymrozków.

243681_aangepast.jpg

2. Kanna (Canna)

W naturze kanny rosną w Ameryce Środkowej i Południowej. Ich kwiaty są duże lub małe, smukłe i dostępne we wszystkich odcieniach koloru żółtego, różowego, pomarańczowego i czerwonego. Kolor liści sprawia, że mają one dodatkowy walor dekoracyjny. Mogą być zielone, czerwone lub pstrokate.

221071_aangepast.jpg

3. Kalia (Calla)

Po grecku kalia znaczy „piękna”. Nic dziwnego! Jej kwiaty mają kształt lejkowatych kielichów i występują w różnych kolorach, takich jak żółty, biały, czerwony, fioletowy, różowy, pomarańczowy i czarny. Są także odmiany dwukolorowe. Liście kalii mogą być nakrapiane lub jednolicie zielone i mają kształt włóczni.

221125_aangepast.jpg

4. Begonia (Begonia)

Te kolorowe i długo kwitnące piękności symbolizują równowagę. Występują w różnych kształtach, kolorach i rozmiarach. Rodzina begonii składa się z odmian stojących i zwisających. Czy wiesz, że begonie nie wywołują kataru siennego? Ich pyłek jest bowiem zbyt ciężki, aby unosić się w powietrzu.

221001_aangepast.jpg

5. Cynobrówka (Crocosmia)

Od pomarańczowo-żółtego do ognistoczerwonego – cynobrówki gwarantują późne i ciepłe lato. Wysuszona gleba, mało wody i mnóstwo palącego słońca nie stanowią dla niej problemu. Pierwsze kwiaty pojawiają się w czerwcu, a gdy przekwitną, w ich miejscu wyrastają jagody. Oznacza to jeszcze więcej przyjemności dla oka!

216630_aangepast.jpg

Porady

Posadź letnie cebulki w grupach, aby naprawdę się wyróżniały. Letnie cebulki przyciągają mnóstwo motyli. Szczególnie atrakcyjne dla tych pięknych owadów są otwarte kwiaty dalii. Jeśli masz taras lub balkon, możesz cieszyć się tymi letnimi kwiatami, sadząc je w doniczkach. Koniecznie zrób w dnie doniczki otwory i użyj specjalnego wypełnienia bądź pokruszonych ceramicznych doniczek, aby nie dopuścić do zbierania się zbyt dużej ilości wody.