Odrobina szczęścia na balkonie dzięki kwiatom cebulkowym

Jeśli pierwsze oznaki zieleni pojawiające się po zimie zawsze sprawiają ci radość, może warto postawić na cebulki kwiatowe w ładnej doniczce ustawionej na balkonie? Dzięki nim poczujesz prawdziwy powiew wiosny na balkonie lub tarasie. Wystarczy posadzić je jesienią i ustawić lub zawiesić je w pobliżu okna. Zanim się zorientujesz, wiosna sama zapuka do twoich drzwi!

Wiele różnych cebulek w jednej doniczce

Cebulki posadzone jesienią zakwitną wiosną. Niektóre z nich zaczną radośnie kwitnąć już pod koniec zimy – to między innymi krokusy i śnieżyczki. Nieco później nieśmiało zaczną pojawiać się pierwsze niebieskie i białe szafirki, żonkile, hiacynty i tulipany.

Sadzenie cebulek w doniczce

Przed posadzeniem cebulek w doniczce lub pojemniku upewnij się, że ma odpowiedni odpływ – w przeciwnym razie cebulki zgniją. Wykonaj jeden lub więcej otworów w dnie doniczki, a następnie przykryj je warstwą kamyczków i keramzytu. Zakryj keramzyt warstwą ziemi doniczkowej. Posadź cebulki blisko siebie, ale zadbaj o to, by nie stykały się ze sobą. Następnie zakryj cebulki warstwą ziemi doniczkowej. Nie zapomnij o podlaniu ich na koniec! W ten sposób zadbasz o to, by na wiosnę twój balkon stał się ostoją szczęścia i radości.

Wskazówka:

  1. Po zasadzeniu cebulek umieść na wierzchu kilka ciekawych jesiennych kwiatów, takich jak wrzosy czy bratki. To świetny sposób na sprawienie, że twój balkon będzie wyglądał radośnie od jesieni do wiosny.
  2. Podlej cebulki, gdy tylko pojawią się pierwsze zielone pędy po zimie – w ten sposób sprawisz, że chętniej zakwitną.