Sadzisz cebulki kwiatowe? Zaproś znajomych!

Jak w każdym roku, wielkimi krokami zbliża się TA chwila – czas na sadzenie cebulek kwiatowych. Być może warto zamienić dzień sadzenia w interesujące i ciekawe wydarzenie? Wtedy z pewnością skończysz pracę w mgnieniu oka. Wybierz jesienny dzień z ładną pogodą i pięknym słońcem, a następnie zaproś kogoś, kto ci pomoże. Możesz nawet z tej okazji zorganizować prawdziwe ogrodowe przyjęcie z partnerem, sąsiadami i dziećmi. Upewnij się, że masz pod ręką słodki poczęstunek oraz kawę i herbatę – dzięki temu przyjemniej spędzicie razem czas na świeżym powietrzu.

Przygotuj się

Zanim zaczniesz sadzić cebulki, musisz podjąć pewną bardzo ważną decyzję – wybrać cebulki do posadzenia. Uwielbiasz stonowane kolory w kilku dopasowanych do siebie odcieniach? A może zależy ci na feerii barw w ogrodzie? Może chcesz podarować komuś okazję do sadzenia cebulek jako wyjątkowy prezent, który zapamiętacie na lata? Jeśli szukasz inspiracji, znajdziesz wiele pomysłów i porad w magazynach ogrodniczych i w mediach społecznościowych. Gdy dokonasz wyboru, udaj się do sklepu ogrodniczego lub zamów cebulki w sieci, a następnie włącz prognozę pogody i wybierz piękny, słoneczny dzień.

Obcowanie z naturą to także świetna zabawa i pouczające doświadczenie dla dzieci. Niech razem z tobą wezmą udział w wybieraniu i sadzeniu cebulek – mogą na przykład ułożyć z nich wzór lub posadzić je w doniczkach, które same pomalują.

Porady dotyczące sadzenia cebulek kwiatowych

  • Jeśli wybierzesz słoneczny jesienny dzień, dostarczysz swojemu organizmowi dodatkową dawkę witaminy D. Słońce uszczęśliwia!
  • Aby uzyskać naturalny efekt wiosną, spróbuj pomieszać różne cebulki i zasadź je razem w dużej donicy lub taczce. Kilka cebulek możesz rozrzucić po rabatce, a potem zasadzić je tam, gdzie spadną.
  • Spulchnij ziemię w miejscu, w którym zamierzasz zasadzić cebulki, przy pomocy grabi.
  • Przygotuj w ziemi dołek – powinien być mniej więcej trzykrotnie głębszy od wysokości cebulki.
  • Zasadź cebulkę w dołku pamiętając, by ustawić ją spiczastą stroną do góry.
  • Przykryj cebulkę wykopaną ziemią.
  • Podlej miejsce zasadzenia, aby dać cebulkom znać, że czas zacząć proces ukorzeniania. Im wcześniej ukształtują się korzenie, tym lepiej cebulki zniosą zimowe przymrozki.