Cebulki kolorowych kwiatów dla miłośników roślin

Jesień

Może się wydawać, że sezon ogrodniczy już się skończył. Nic bardziej mylnego! Wciąż mamy ważny powód, aby wyjść na zewnątrz i popracować w ogrodzie: sadzenie cebulek kwiatowych. Te ogrodowe klejnoty sadzi się jesienią po to, aby miały całą zimę na przygotowanie do okresu kwitnienia. To właśnie w tym czasie kwiaty rozwijają zdrowe korzenie, które pomogą im pięknie zakwitnąć na wiosnę.

Trendy

Zanim posadzisz cebulki , musisz je wybrać. Istnieje tak wiele rodzajów cebulek kwiatowych, że każdy znajdzie coś dla siebie. Obecnie warto wziąć pod uwagę trzy trendy: Dotyk człowieka, Zrównoważony biotop i W centrum uwagi. Każdy z nich charakteryzuje inna paleta barw. Te barwy obejmują zarówno delikatne kolory ziemi i naturalne zielenie, jak i kontrastujące kolory. Które z tych modnych kolorów będą najlepiej wyglądać w Twoim ogrodzie?

Dotyk człowieka

Ten ogrodniczy trend jest wyraźnie związany z „dotykiem człowieka”. Widać to w zachęcającym wyglądzie, który sprawia, że ​​czujesz się w ogrodzie jak w domu. Ciepłe ziemiste i cieliste barwy kontrastują z liliowym i ochrowożółtym kolorem. Rośliny cebulowe potęgują to przyjemne wrażenie dzięki ich licznym, delikatnie zaokrąglonym kwiatom. Posadź je na rabatach w kształcie fali, łącząc ze sobą jasne i ciemne odcienie, tworzące w ten sposób uczucie doskonałej harmonii.

243220_aangepast.jpg 219987_aangepast.jpg

215017_aangepast.jpg 206572_aangepast.jpg

Zrównoważony biotop

W takim ogrodzie priorytetem jest bioróżnorodność. Ten mały biotop – innymi słowy ogród – naprawdę bierze pod uwagę potrzeby natury. Dominują w nim żółto-zielone kolory. Nadaj ogrodowi wyrazisty charakter, używając matowych materiałów i łącząc je z niebieskim oraz ceglastym kolorem. Cebulki kwiatowe posadzone w kolorowych grupach przypominają naturalizowane ogrody.

216850_aangepast.jpg 23106_aangepast.jpg

216118_aangepast.jpg 243124_aangepast.jpg

W centrum uwagi

Trend ten opiera się na zaskakujących różnicach wysokości: gdziekolwiek się obrócisz, zobaczysz coś innego. W efekcie powstaje ekscytujący ogród pełen ukrytych zakamarków, które można wciąż odkrywać na nowo. Cebulki kwiatowe mogą doskonale zaakcentować takie nietypowe aranżacje. Połączenie jaskrawych kolorów i pastelowych odcieni, które sprawiają, że ogród nie wygląda zbyt krzykliwie, tworzy wrażenie koloru, kontrastu i swobody.

223490_aangepast.jpg 243171_aangepast.jpg

217227_(1) aangepast.jpg 213854_aangepast.jpg