Cebulki kwiatowe i sąsiedzi – idealne połączenie

Wiosna to idealny czas na sadzenie letnich kwiatów cebulkowych. Być może warto skorzystać z tej okazji, by zaprosić sąsiadów i zorganizować w ogrodzie imprezę? Wystarczy przygotować kilka przekąsek i ozdobić otoczenie. Gdy zmienisz zwykłe sadzenie cebulek w wyjątkową okazję do świętowania, nie tylko sprawisz przyjemność sobie i innym, ale także pozwolisz wszystkim sąsiadom cieszyć się pięknymi i kolorowymi kwiatami z nadejściem lata.

Kilka porad dotyczących imprezy z sadzeniem cebulek

Zamień sadzenie cebulek w dobrą zabawę. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów, od których możesz zacząć – popuść wodze fantazji!

  1. Zaproś swoich sąsiadów na imprezę z cebulkami kwiatowymi.
  2. Wybierz temat imprezy i udekoruj okolicę girlandami, kwiatami w doniczkach i innymi ciekawymi ozdobami.
  3. Przygotuj zabawny piknik lub grilla. Przygotuj smaczne przekąski i napoje dla gości.
  4. Zapewnij swoim sąsiadom rozrywkę – zabawny quiz na temat cebulek kwiatowych podczas którego sprawdzisz ich wiedzę na temat różnych rodzajów cebulek, ogrodnictwa i kwiatów.
  5. Zachęcaj gości do robienia zdjęć podczas sadzenia cebulek – a później, rezultatów. Zorganizuj konkurs fotograficzny i nagródź najpiękniejsze lub najbardziej kreatywne zdjęcia miłym upominkiem.

Wybierz odpowiednie cebulki

Przygotowania do imprezy z cebulkami kwiatowymi warto zacząć od wybrania odpowiednich cebulek. Zastanów się, gdzie zamierzasz je posadzić. Cebulki roślin wysokopiennych najlepiej umieścić w tylnej części rabatki, z kolei niższe rośliny warto sadzić z przodu. Wybierz swoje ulubione kolory i kształty kwiatów spośród roślin dostępnych w lokalnej kwiaciarni. Oprócz letnich roślin cebulowych wymienionych na poniższej liście, możesz wybrać inne specjalne kwiaty, które sprawią, że twój ogród będzie wyglądał spektakularnie latem.

  • Dalie to kolorowe i uniwersalne kwiaty, które kwitną przez całe lato.
  • Mieczyki to piękne kwiaty o długich, prostych łodygach. Kwitną na wiele kolorów.
  • Lilie cudownie pachną i wprowadzają do twojego ogrodu odrobinę elegancji.
  • Dzięki lejkowatym kwiatom, kalie potrafią wywrzeć niesamowite wrażenie.
  • Begonie to doskonały wybór do ogrodu – będą cieszyć oko przez dłuższy czas.

Przeczytaj instrukcje na opakowaniu, aby poznać właściwą głębokość sadzenia i sposób dbania o każdą cebulkę kwiatową.