Cebulki kwiatowe: Który kolor wybrać?

Dokonywanie wyborów

Czy to nie brzmi znajomo? Patrzysz na te wszystkie cebulki kwiatowe w dziesiątkach wspaniałych kolorów… Ale które z nich należy wybrać? Chcesz zabrać je do domu, ale wiesz, że musisz podjąć pewne decyzje. Na szczęście pomoc jest w zasięgu ręki. Najnowsze trendy w ogrodnictwie dają pojęcie, które kolory są zarówno w modzie, jak i dobrze wyglądają. Na początek wybierz jeden z tych trendów w ogrodach: harmonijny, zrównoważony lub energetyczny. Każdy trend związany jest z własnym wachlarzem kolorów.

W harmonijnym ogrodzie

Typowe dla harmonijnego ogrodu jest miejsce, w którym możemy się schronić i poczuć się otoczony naturą. Ten ogród stymuluje zarówno nasze zmysły, jak i świadomość Zen. Jego uspokajające kolory mają różne odcienie zieleni. Uspokajające kolory, jak biały, różowy i fioletowy zwiększają nasze poczucie spokoju w harmonijnym ogrodzie. Kwiaty cebulkowe w tych kolorach są, jak lukier na ciastku. I zapach tych kwiatów nadaje ogrodowi inny wymiar: zmysłową przyjemność.

Pantone-kleuren-Harmonise-aangepast.jpg

212152-Harmonise-aangepast.jpg 212514-Harmonise-aangepast.jpg

44865-Harmonise-aangepast.jpg 211119-Harmonise-aangepast.jpg

W zrównoważonym ogrodzie

W ogrodach dominowały przedmioty nieożywione, takie jak meble ogrodowe czy grill. Teraz rośliny są równie ważne. To dlatego, że tęsknimy za równowagą w naszym życiu. Witamy w zrównoważonym ogrodzie. Cebulki kwiatowe odgrywają znaczącą rolę w tworzeniu zrównoważonego ogrodu. Romantyczne kobiece kolory różowe i fioletowe są zrównoważone męskimi kolorami świata biznesu, jak brązowy i czerwony. Idealnym rodzajem cebulek kwiatowych do tego ogrodu byłyby tulipany, różowe szafirki i hiacynty.

Pantone-kleuren-Equalise-aangepast.jpg

201188-Equalise-aangepast.jpg 215222-Equalise-aangepast.jpg

214831-Equalise-aangepast.jpg 44969-Energise-aangepast.jpg

W ogrodzie energetycznym

Dobra kondycja i energia są ważnymi cechami, które wielu z nas chciałoby mieć. Typowe dla ogrodu energetycznego jest również optymizm i poczucie rozpoczęcia nowego życia. Korzystanie z jasnych kolorów w ogrodzie i na balkonie lub patio zmienia przestrzeń na zewnątrz w relaksujące, a jednocześnie energetyczne miejsce. Bogate, przyciągające wzrok kwiaty w żywych kolorach nadają ogrodowi dynamicznego wyglądu, szczególnie jeśli są posadzone w wyraźnych pasmach kolorystycznych. Paleta kolorów białych z żywymi żółciami, czerwieniami i fioletami zapowiada prawdziwego ducha zwycięstwa.

Pantone-kleuren-Energise-aangepast.jpg

216857-Energise-aangepast.jpg 44969-Energise-aangepast.jpg

205229-Energise-aangepast.jpg 218057-Energise-aangepast.jpg