Cebulki kwiatowe to równowaga

Zrozumienie i kontakt z naszym światem

W naszych czasach widzimy, że świat wokół nas jest niezrównoważony. Słysząc o przemocy stosowanej przez człowieka i przez człowieka, tracimy normy i wartości, które zapewniały nam równowagę. Dlatego podświadomie szukamy poczucia zrozumienia i jedności, zwłaszcza w miejscach, takich jak ogród, w którym chcemy się zrelaksować i odprężyć.

222643-aangepast.jpg

Na równych zasadach

Znaczenie roślin w ogrodach wzrasta skokowo. W zrównoważonym ogrodzie, wszystko w domu i wokół niego, co rośnie i kwitnie jest tak samo ważne jak inne elementy. Oczywisty jest także inny rodzaj równowagi: wytrzymałe materiały mają miękkie, kobiece, pastelowe kolory; wytrzymałe męskie materiały mają elegancką strukturę powierzchni. Wszystko w ogrodzie jest więc częścią zrównoważonego środowiska. Mężczyźni i kobiety czują się w takim ogrodzie, jak w domu.

Krótki przewodnik

Kwiaty cebulkowe w jaśniejszych pastelowych różach i fioletach wprowadzają równowagę do ogrodu, zwłaszcza gdy są zgrane z projektem ogrodu. Tulipany, szafirki (Muscari) i hiacynty są idealne do tworzenia zrównoważonego ogrodu. Jak sadzić te kwiaty? Wystarczy wykonać 5 kroki.

Punkt 1

Wykop zagłębienie dla grupy cebulek kwiatowych lub mniejsze zagłębienia, w których posadzisz poszczególne cebulki kwiatowe lub ich mniejsze grupy. O wielkości zagłębień decyduje rozmiar sadzonej cebulki kwiatowej. Duże cebulki kwiatowe (o średnicy 5 cm lub większej) należy sadzić na głębokości 15 cm, a małe (o średnicy 2,5–5 cm) – na głębokości od 7 do 10 cm.

Punkt 2

Usuń chwasty, a następnie wykop zagłębienie w glebie, aby dodać nieco ziemi ogrodniczej i poprawić drenaż.

Punkt 3

Delikatnie wciskaj cebulki kwiatowe w glebę, tak aby ich cienkie końce były skierowane w górę. Duże cebulki kwiatowe należy sadzić w odstępie od 7 do 20 cm, a małe – 3 do 7 cm od siebie.

Punkt 4

Przykryj cebulki kwiatowe glebą z wykopanych zagłębień.

Punkt 5

Jeśli gleba jest sucha podlej nieco cebulki.

222665-aangepast.jpg 222638-aangepast.jpg

222671-aangepast.jpg 222650-aangepast.jpg

222644-aangepast.jpg 222640-aangepast.jpg