Cebulki kwiatowe w ogrodzie w stylu vintage

Kolorowy ogród

Po zimnej, szarej zimie, nie możemy się doczekać pierwszych zielonych liści i kolorów w ogrodzie. Pierwsze kolory w „zewnętrznym pokoju” zobaczymy dzięki cebulkom kwiatowym, będącym zwiastunami pełnej energii wiosny. Zwykle sadzimy cebulki kwiatowe w ogrodzie lub w pojemnikach. Ale chociaż raz wyobraźmy sobie coś nietypowego: co jeszcze można wykorzystać oprócz zwykłej doniczki? Znajdowanie nowych zastosowań przedmiotów jest zabawne i pozwala zaoszczędzić pieniądze.

202773-aangepast.jpg

Stare rzeczy w nowym zastosowaniu

Czy masz rzeczy, które chcesz wyrzucić, takie jak durszlak, stara wanna, duży kapelusz lub komplet dzbanków? Zamiast się ich pozbywać, daj im nowe życie i zrób z nich doniczki. Mogą być idealnym miejscem do uprawiania cebulek kwiatowych. Oprócz nadania ogrodowi oryginalnego wyglądu, mogą także nadać mu stylu vintage.

204975-aangepast.jpg 209235-aangepast.jpg

Sadzenie

Ale jak dokładnie można zrobić doniczki z różnych przedmiotów? Wystarczy pięć prostych kroków, aby stworzyć ogród w stylu vintage.

  1. Na dnie starego przedmiotu ułóż potłuczoną ceramikę, żwir lub glinę hydroponiczną. Jeśli nie ma w nim otworu, zrób go, aby ściekał nadmiar wody.
  2. Tak utworzony pojemnik wypełnij do połowy kompostem doniczkowym.
  3. Ułóż cebulki w kompoście. Posadź dużo roślin blisko siebie, a osiągniesz niesamowity efekt.
  4. Dodaj wystarczającą ilość kompostu doniczkowego, aby wypełnić trzy czwarte pojemnika, a następnie mocno ubij jego powierzchnię.
  5. Podlej cebulki kwiatowe niewielką ilością wody, aby zapewnić im dobry początek. Woda zachęca cebulki do wypuszczania korzeni.

Wskazówka:

Po połączeniu wcześnie i późno kwitnących cebulek kwiatowych można mieć wyjątkowo długi okres kwitnienia.

213951-aangepast.jpg