Cebulki na wiosenne kwiaty do wazonu

Wczesne kwitnienie

Gdy zbliża się wiosna, zaczynają kwitnąć pierwsze cebulki. Posadź je w swoim ogrodzie, aby móc później cieszyć się kwiatami w wazonie! W cebulkach kwiatowych cudowne jest to, że w przeciwieństwie do innych kwiatów zaczynają kwitnąć już wczesną wiosną. Sadząc je w swoim ogrodzie, możesz przez długi czas zrywać kwiaty do wazonu. Istnieje wiele cebulek kwiatowych, które mają mocne łodygi i doskonale się w nim prezentują. Zbierając kwiaty z własnego ogrodu, możesz wybierać te, które lubisz najbardziej.

Odpowiednie rośliny cebulowe

Rośliny cebulowe doskonale sprawdzają się jako kwiaty do wazonu, ponieważ często są wytrzymałe i oryginalne. Najlepsze odmiany można podzielić na niskie i wysokie. Wśród odmian wysokich są irysy (Iris), pustynniki (Eremurus), narcyzy (Narcissus), tulipany (Tulipa), szachownice perskie (Fritillaria persica) i czosnek ozdobny (Allium). Odmiany niskie to szafirki (Muscari), hiacynty (Hyacinthus) i hiacyntowce (Hyacinthoides).

Porady:

  • Spośród dużej grupy tulipanów na kwiaty cięte najlepiej nadają się tulipany Triumph. Oprócz typowego kształtu kwiatu ich dużym atutem są piękne i wytrzymałe łodygi. Pozwalają one cieszyć się kwiatami przez bardzo długi czas. Warto również rozważyć odmiany ‘Prinses Irene’ i ‘Leen van der Mark’.
  • Jeśli weźmiesz pod uwagę różne czasy kwitnienia, możesz zbierać kwiaty w swoim ogrodzie przez wiele miesięcy.

Sadzenie

Jeśli wiosną chcesz wstawić do wazonu kolorowy bukiet, posadź cebulki jesienią. Umieść je w glebie trzy razy głębiej, niż wynosi wysokość cebulki. Spróbuj połączyć odmiany o różnej wysokości, sadząc najniższe z przodu, a najwyższe z tyłu. Polecamy również gęste sadzenie. Jeśli posadzisz na rabacie mnóstwo cebulek, kwiaty będą się nawzajem podtrzymywać, a Ty będziesz mieć więcej ulubionych kwiatów do wazonu.

23060_aangepast.jpg 88390_aangepast.jpg

221696_aangepast.jpg 220068_aangepast.jpg

204285_aangepast.jpg 243420_aangepast.jpg