Ciesz się w swoim ogrodzie roślinami cebulowymi, które kwitną latem

Różnorodność

W świecie roślin istnieją dziesiątki różnych rodzajów letnich kwiatów cebulowych. Aby Twój ogród był miejscem, w którym każdy poczuje się dobrze, musi być on jak najbardziej różnorodny. To najlepszy powód, aby posadzić w nim rośliny, które różnią się wysokością i kształtem kwiatów. Mogą to być na przykład dalie, mieczyki (Gladiolus), warkocznice (Eucomis), begonie, kalie etiopskie czy kanny (Canna). Razem tworzą one przytulną i swobodną atmosferę.

Ciepłe kolory

Wybierając letnie kwiaty cebulowe w podobnych kolorach, sprawiasz, że Twój ogród ma jednolity charakter. Doskonale nadają się do tego kwitnące latem rośliny cebulowe w ciepłych, naturalnych kolorach, takich jak pomarańczowy, brązowy, czerwony i żółty. Aby je nieco urozmaicić, warto dodać do nich różowe i fioletowe akcenty kolorystyczne. Ogród w takich barwach z pewnością spodoba się zarówno młodszym, jak i starszym.

Sadzenie roślin cebulowych, które kwitną latem

Sadzenie letnich roślin cebulowych to bardzo przyjemna czynność, zwłaszcza gdy wykonuje się ją w towarzystwie. Znajdź w ogrodzie słoneczne miejsce, ponieważ ciepło zachęca rośliny do obfitego kwitnienia. Posadź większość cebulek na głębokości równej dwukrotności ich wysokości. Wyjątkiem są dalie i begonie, które należy sadzić tuż pod powierzchnią gleby. W ten sposób ciepło słońca zachęci ich do szybszego wzrostu.

Porady

  • Przed sadzeniem zanurz cebulki na godzinę w wodzie albo podlej je obficie tuż po posadzeniu. Wilgoć przyspieszy proces ukorzenienia, co spowoduje zdrowy i szybki wzrost.
  • Poczekaj z sadzeniem letnich roślin cebulowych, aż będziesz mieć pewność, że minęło jakiekolwiek ryzyko przymrozków. Cebulki nie lubią niskich temperatur.
  • Kwitnące latem rośliny cebulowe nadają się również do sadzenia w doniczkach i pojemnikach. W tym wypadku najlepiej sprawdzają się begonie, dalie karłowe, warkocznice (Eucomis) i kalie etiopskie.

243960_aangepast.jpg 243958_aangepast.jpg

243956_aangepast.jpg 243947_aangepast.jpg

243946_aangepast.jpg 243877_aangepast.jpg