Cztery kroki do podziwiania piękna letnich kwiatów cebulkowych

bulb afbeelding bulb afbeelding

Krok 1 – wybór

Przejdź się po ogrodzie i poszukaj pustych miejsc. Zapamiętaj, jakiej wielkości kwiaty możesz na nich posadzić. Teraz nadeszła najbardziej przyjemna część. Pomyśl, który z kwiatów cebulkowych sprawi, że w ogrodzie zagości prawdziwa eksplozja kolorów. W witrynie www.bulb.com znajdziesz wiele odmian kwiatów cebulkowych. Gdy kupujesz kwiaty cebulkowe nie zapomnij dokupić także kompostu do ich pielęgnacji.

Krok 2 – baza: pełna i bogata

Przed posadzeniem roślin, wysyp kompost na rabatkę i umieść kwiaty w nowym miejscu. Kompost wzbogaca glebę, umożliwia szybki rozrost korzeni i jest składnikiem, który kwiaty uwielbiają.

Krok 3 – ćwiczenie pamięci

Łatwo zapamiętasz, kiedy posadzić kwiaty cebulkowe kwitnące latem. To właśnie ten ciepły wiosenny dzień, gdy masz ogromną ochotę wyjść do ogrodu. Możesz poczekać z posadzeniem kwiatów na ładną pogodę, nie później jednak niż do maja. Nie sadź ich bardzo głęboko, ponieważ do wzrostu potrzebują ciepła słonecznego. Górna warstwa gleby ogrzewa się najszybciej, a kwiaty uwielbiają, gdy jest ciepło.

Krok 4 – nawożenie

Po posadzeniu roślin, podlej je dużą ilością letniej wody, aby mogły zacząć się rozwijać. Gdy kwiaty już dobrze podrosły, dodaj trochę nawozu, (zmieszaj go z wodą w konewce) a w ogrodzie pojawi się jeszcze więcej kwiatów.

bulb afbeelding bulb afbeelding

Wskazówki

  • Kwitnące latem rośliny cebulkowe należy sadzić w kwietniu i maju.
  • Podziel kwiaty cebulkowe na grupy i posadź, a będą wyglądały jeszcze atrakcyjniej.

Czy wiesz, że…

  • Kwiaty cebulkowe kwitnące latem są tak piękne, że przyciągają motyle? Zwłaszcza dalie to ulubione kwiaty motyli.
  • Rośliny cebulkowe można posadzić także w donicach. Wykorzystaj donice z otworami w dnie i przed wsypaniem kompostu, włóż do nich trochę keramzytu ogrodniczego lub potłuczonej ceramiki, aby umożliwić odpływ nadmiaru wody.