Dalie i inne letnie kwiaty cebulowe: wyjątkowy prezent na Dzień Matki

Dalia: najbardziej znana

Letnie cebulki i bulwy występują we wszystkich kolorach tęczy, dlatego na pewno znajdziesz takie, które spodobają się Twojej mamie. Możesz je nawet kupić w dekoracyjnych opakowaniach w centrach ogrodniczych, marketach budowlanych i sklepach internetowych. To idealne rozwiązanie, jeśli chcemy podarować komuś cebulki czy bulwy! Najbardziej znaną odmianą są dalie, ale dużą popularnością cieszą się także takie letnie kwiaty cebulowe jak mieczyki, lilie, obrazki, begonie, agapanty czy liatry.

Wskazówki dotyczące sadzenia

Wspólne sadzenie kwiatów może okazać się wspaniałą przygodą. Szczególnie dzieci uwielbiają wyjmować cebulki i bulwy z opakowania, a następnie znajdować dla nich odpowiednie miejsce w ogrodzie. Letnie cebulki i bulwy należy sadzić po ustąpieniu przymrozków. Więcej informacji na temat najlepszych miejsc do ich sadzenia – większość tych odmian uwielbia słońce – można znaleźć na opakowaniu. W ten sposób można się również dowiedzieć, jak głęboko i jak daleko od siebie należy je sadzić. Cebulki i bulwy dobrze radzą sobie również w doniczkach z otworami w dnie, przez które przedostaje się nadmiar wody. Sadząc cebulki w doniczkach, dobrze jest umieścić je blisko siebie. W okresach bez deszczu należy je podlewać, ponieważ potrzebują wody, aby rozwijać korzenie.

Miesiące wypełnione kolorami

Cebulki i bulwy będą wówczas rosły same. Podlewanie jest konieczne tylko podczas długich okresów suszy. Wszystko, czego potrzebują, mają w sobie. W zależności od odmiany, kwitną od czerwca do października. Jeśli chodzi o kwitnienie, dalie są niezwykle wytrzymałe i cieszą oczy od lipca do pierwszych przymrozków. A to oznacza, że prezent z okazji Dnia Matki przetrwa wiele miesięcy!

Interesujące fakty

  • Usuwanie zwiędłych kwiatów, na przykład dalii czy obrazków, sprawi, że będą kwitły jeszcze bardziej obficie.
  • Niektóre letnie cebulki i bulwy doskonale sprawdzają się także jako kwiaty cięte. Wystarczy uciąć kilka dalii czy lilii i umieścić je w ładnym wazonie, aby dom lub stół w ogrodzie Twojej mamy nabrał wyjątkowego uroku!

248800_aangepast.jpg 248822_aangepast.jpg

248851_aangepast.jpg 249067_aangepast.jpg

248748_aangepast.jpg