Dalie pojedyncze zdobywają tytuł Letniej Cebulki Roku

Szczęście

Ze względu na swoje przepiękne kwiaty dalie są niezwykle popularne. Na ich widok po prostu nie da się nie uśmiechnąć! Ponieważ istnieje tak wiele odmian dalii, podzielono je na dwanaście grup. Jedną z nich są dalie pojedyncze, Letnia Cebulka Roku! Ich kwiaty składają się z jednego rzędu płatków, które pośrodku są płaskie i skierowane w górę. Osiągają wysokość od 40 do 60 cm.

Różnorodność biologiczna

Dalie pojedyncze przyciągają mnóstwo pszczół i motyli. To dlatego, że produkują duże ilości pyłku i nektaru, stając się obfitym źródłem pożywienia. Co więcej, mają „otwarte serca”. Oznacza to, że środek kwiatu jest wyraźnie widoczny, dzięki czemu owady mogą z łatwością dostać się do nektaru i pyłku. Ponieważ produkują dużo kwiatów i kwitną aż do pierwszych przymrozków, nieustannie przyciągają pszczoły i motyle!

Różnorodność

Dzięki długiemu okresowi kwitnienia, który trwa od czerwca do pierwszych przymrozków, dalie zdobią rabatki przez wiele miesięcy. Dalie pojedyncze występują w różnych kolorach. Czasami są nawet wielokolorowe. Ich płatki mogą także mieć różne kształty. Niektóre są szerokie i długie, a inne okrągłe i krótkie. Są nawet dalie pojedyncze, które mają poskręcane płatki. To od Ciebie zależy, czy wybierzesz kolor, który będzie pasował do palety barw w Twoim ogrodzie, lub kontrastował z nią.

Dobrze wiedzieć

  • Czy wiesz, że dalie pojedyncze doskonale czują się w doniczkach? W ten sposób możesz cieszyć się tym magnesem na pszczoły i motyle, nawet jeśli nie masz ogrodu.
  • Usuwając zwiędłe kwiaty sprawisz, że roślina będzie wciąż wypuszczać nowe. Innymi słowy: im więcej starych pąków kwiatowych usuniesz, tym więcej nowych otrzymasz w zamian.

212886_aangepast.jpg

242467_aangepast.jpg 243801_aangepast.png

212941_aangepast.jpg