Biel w ogrodzie – czyste i naturalne piękno

Jeśli szukasz ciekawego i interesującego sposobu na aranżację ogrodu, wybierz biel. Biel może nie być typowym kolorem, jednak dzięki niej twój ogród będzie wyglądał spokojnie i czysto. Jeżeli połączysz różne odcienie bieli z innymi gatunkami roślin cebulkowych i zielonych w swoim ogrodzie, uzyskasz wrażenie doskonałej harmonii.

Czyste i naturalne piękno

Białe kwiaty symbolizują prostotę, czystość i niewinność. Dlatego właśnie gdy połączysz biel z zielenią roślin, krzewów i drzew w ogrodzie, stworzysz czystą i naturalną atmosferę.

Bez względu na to, czy urządzasz ogród w stylu nowoczesnym, klasycznym, czy mieszasz różne style i rozwiązania, białe kwiaty pasują do wszystkiego!

Połączenie z bielą

Prace nad stworzeniem czystej i naturalnej atmosfery rozpocznij jesienią, wybierając różne rodzaje cebulek. Rośliny cebulkowe kwitnące wiosną sadzimy w okresie jesiennym, gdyż do prawidłowego kwitnienia wymagają okresu zimowych chłodów. Jeśli prowadzisz nowoczesny ogród, staraj się ograniczyć do maksymalnie trzech różnych roślin cebulkowych o białych kwiatach. Jeśli jednak nie przejmujesz się trendami i chcesz urządzić klasyczny ogród lub miejsce relaksu, możesz wybrać dowolne typy roślin. Pamiętaj – muszą być białe!

Taras i balkon

Jeżeli urządzasz taras lub balkon, a do tego lubisz naturalny i czysty styl, cebulki białych kwiatów będą równie świetnym wyborem. Najlepiej sprawdzą się, jeśli masz pod ręką białą doniczkę albo balkonowy kwietnik, a najlepiej pojemnik wykonany z naturalnego materiału, na przykład z trzciny lub drewna, możesz go bardzo ładnie połączyć z cebulkami, aby podkreślić jego naturalny charakter.