Eksplozja kolorów w Twoim ogrodzie

Szczęście

Jeśli chcesz mieć latem jak najwięcej przyjemności ze swojego ogrodu, wybierz letnie cebulki. Wypełnią one Twoją zieloną oazę mnóstwem koloru. Kolory i zapachy dają nam ogromną radość i podświadomie nas uszczęśliwiają. Posadź letnie cebulki w swoim ogrodzie jako uzupełnienie rabatki lub w doniczkach, aby Twój taras lub balkon stał się jeszcze bardziej kolorowy.

Rośliny cebulowe

Letnie cebulki to po prostu kwitnące latem rośliny cebulowe. Są to na przykład dalie, lilie, kalie, begonie i mieczyki. Powinno się je sadzić wiosną, gdy minie ryzyko nocnych przymrozków, a słońce ogrzewa glebę. Latem odwdzięczą Ci się zachwycającymi kwiatami w niesamowitych kolorach.

Kolory

Jasnopomarańczowe, intensywnie fioletowe, ciemnoróżowe lub soczyście żółte – letnie cebulki potrafią doprowadzić do eksplozji kolorów w Twoim ogrodzie. Nie muszą to być koniecznie jaskrawe barwy. Możesz równie dobrze postawić na delikatne pastelowe odcienie. Wszystko zależy od Ciebie. Od momentu, gdy cebulki zaczną rosnąć, Twój ogród będzie przypominał morze kwiatów.

Dobrze wiedzieć

  • Letnie rośliny cebulowe preferują słoneczne stanowiska. Ciepło i światło zachęcają je do wzrostu i kwitnienia.
  • Letnie cebulki dobrze radzą sobie również w doniczkach. Nadają się do tego zwłaszcza niskie gatunki. Upewnij się, że w dnie donicy są otwory, aby rośliny mogły pozbyć się nadmiaru wody.
  • Czy wiesz, że dalie talerzowe mogą wytwarzać kwiaty o szerokości do 30 centymetrów?
  • Lilie występują w odmianach pachnących i bezzapachowych.
  • Begonie nie wywołują alergii. Ich pyłek jest tak ciężki, że opada prosto na ziemię i nie unosi się w powietrzu.

247589_aangepast.png 249031_aangepast.png

244022_aangepast.png 249194_aangepast.png