Fascynujące: obserwuj cebulki kwiatów rosnące bez ogrodu

bulb afbeelding

Co sprawia, że cebulki kwiatów są tak piękne

Niezależnie od wielkości balkonu lub patio cebulki kwiatów zawsze sprawią, że będzie on robił dobre wrażenie. Możesz się zdecydować na dużą liczbę kwiatów o dużych cebulkach rosnących w potężnych donicach. Ale nawet niewielkie cebulki w maleńkich doniczkach mogą zmienić nieprzyjazne miejsce w przyjemne.

bulb afbeelding bulb afbeelding

Twórcze wykorzystanie niewielkiej przestrzeni

Jeśli dysponujesz zaledwie kilkoma metrami kwadratowymi, zastanów się nad wykorzystaniem przestrzeni pionowej. Można ją zagospodarować starą drabiną, na której postawisz doniczki z cebulkami kwiatów. Można wykorzystać również ściany. Atrakcyjne pojemniki wypełnione cebulkami kwiatów na wiosnę wprost promienieją. Rozwiązanie to zostawia mnóstwo wolnego miejsca na podłodze.

bulb afbeelding bulb afbeelding

Krok po kroku

Wybierając doniczki na cebulki kwiatów należy zdecydować się na model z otworem w dnie, który pozwoli usunąć nadmiar wody. Doniczkę należy wypełnić ziemią do dwóch trzecich pojemności. Najlepiej wybrać ziemię zawierającą domieszkę piasku. Cebulki należy zasadzić w taki sposób, by niemal się stykały. Następnie należy przykryć cebulki kolejną warstwą ziemi. Wierzchnia warstwa ziemi powinna odpowiadać trzykrotnej wysokości samych cebulek. Nie trzeba dodawać nawozu, ponieważ cebulki posiadają własny zapas substancji odżywczych. Nie wolno dopuścić do wyschnięcia ziemi, ale nie należy również jej nadmiernie podlewać. Po zakończeniu sadzenia umieścić doniczki w miejscach, które łatwo będzie dostrzec z zewnątrz. A potem już można cieszyć się codziennie lepszym „przedwiosennym pokazem”.

bulb afbeelding bulb afbeelding

Od cebulki do kwiatu

Od niewielkich cebulek w ziemi do mnóstwa kwiatów nad ziemią. Droga od cebulki do kwiatu zajmie trochę czasu, ale końcowy rezultat wart jest czekania. Po posadzeniu cebulek jesienią wydaje się, że po prostu oczekują w ziemi na wiosnę. Ale to nieprawda. Cebulki przechodzą proces, który doprowadzi do pojawienia się pięknych kwiatów. Dzień, w którym na powierzchni pojawią się pierwsze zielone pędy to jakże oczekiwana niespodzianka po długim, ponurym okresie. Potem nadchodzą tygodnie radosnego podziwiania wspaniałego procesu wzrostu do czasu, aż cebulki w pełni zakwitną.

bulb afbeelding bulb afbeelding