Harmonia w ogrodzie

Ładowanie akumulatorów

Świat wokół nas wysyła nam tak wiele niejasnych wiadomości, że już nie wiemy, w co wierzyć. Co jest prawdą, a co nie jest? Dlatego coraz bardziej ufamy sobie i światowi przyrody. Nasz własny kompas prowadzi nas do prawdy. Poza tym, czemu można bardziej zaufać niż własnym zmysłom? To dlatego otaczamy się roślinami pozwalającymi nam wycofać się ze świata zewnętrznego i naładować akumulatory.

222683-aangepast.jpg

Uczucie bezpiecznego otoczenia

Miejsce, w którym można uciec od tego wszystkiego i doświadczyć otaczającego nas świata przyrody: taki jest harmonijny ogród. Wszystko, co pobudza zmysły jest ważne. Harmonijny ogród jest pełen naturalnie zaokrąglonych kształtów, umożliwiających odpoczynek. Kontrasty między naturalnymi i utwardzonymi powierzchniami tworzą poczucie bezpiecznego otoczenia.

222685-aangepast.jpg 222714-aangepast.jpg

222143-aangepast.jpg 222689-aangepast.jpg

Ogród pełen cebulek kwiatowych

Zielony to kolor bardzo ważny i główny w tym ogrodzie. Ale i inne kolory są również istotne. Spokojne kolory jak biały, różowy i liliowy zwiększają nasze poczucie spokoju w harmonijnym ogrodzie. Pachnące i pięknie kolorowe cebulki kwiatowe wzmacniają to poczucie. Różowe tulipany, białe i niebieskie szafirki oraz okrągłe liliowe czosnki ozdobne – każdy z nich stanowi radosny widok. A ich zapachy są rozkoszą dla nosa.

222744-aangepast.jpg

Czy wiesz, że…

… tulipany, czosnki ozdobne i inne rośliny bulwiaste są idealne do rytualnych zajęć w ogrodzie? A może utwórz mandalę? Mandala symbolizuje wieczny związek pomiędzy światem wewnętrznym i zewnętrznym. Cebulki kwiatowe w harmonijnym ogrodzie zapełniają ten krąg.

222727-aangepast.jpg