Hura! Można już sadzić cebulki kwiatowe

Zwiastuny wiosny

Bez kwitnących cebulek nie ma prawdziwej wiosny. To właśnie one zwiastują tę wspaniałą porę roku. Zafunduj sobie odrobinę radości w ogrodzie i posadź cebulki kwiatowe już teraz. Wywołają one uśmiech na Twojej twarzy, jeszcze zanim nadejdzie wiosna. Zaś kolory, którymi przyozdobią Twój ogród, wniosą do Twojego życia mnóstwo radości.

Różnorodność

Dla wielu osób wiosna nadchodzi dopiero wtedy, gdy zaczynają kwitnąć pierwsze cebulki. Istnieje wiele odmian o różnych kolorach oraz kształtach kwiatów i liści. Ponieważ wszystkie mają inny okres kwitnienia, można się nimi cieszyć przez bardzo długi czas. Naprawdę warto teraz poświęcić cebulkom kwiatowym trochę czasu i uwagi.

Znane i nieznane

Tulipany, żonkile, hiacynty, szafirki, krokusy, czosnek ozdobny czy przebiśniegi to najpopularniejsze cebulki kwiatowe. Ale czy wiesz, że istnieje o wiele więcej odmian? Innymi słowy, możesz cieszyć się jeszcze większą różnorodnością kształtów, kolorów i okresów kwitnienia! Pomyśl o śnieżnikach, konwaliach, puszkiniach, cebulicach, liliach filadelfijskich, hiacyntowcach, śniedkach, zawilcach, szachownicach kostkowatych czy ifejonach. Wybór jest ogromny, a poszczególne odmiany można dowolnie ze sobą łączyć!

Sadzenie

Udało Ci się kupić ładne cebulki? Najwyższy czas, żeby je posadzić. To naprawdę proste. Włóż cebulki do ziemi czubkiem do góry na głębokości wynoszącej od dwóch do trzech wysokości cebulki. Małe cebulki, na przykład przebiśniegi, posadź w odległości około 5 centymetrów od siebie. Odległość między większymi cebulkami, takimi jak żonkile czy tulipany, powinna wynosić około 10 centymetrów.

217165_aangepast.png 220399_aangepast.png

222415_aangepast.png 243410_aangepast.png

247073_aangepast.png 247309_aangepast.png