Kalijki etiopskie – idealne na lato

Przyciągają wzrok

Cóż za wspaniała roślina! Wyszukane kontury kwiatów kalijki etiopskiej (Zantedeschia) sprawiają, że roślina jest nowoczesna i elegancka, a jej figlarny wygląd robi wyjątkowe wrażenie. To tak naprawdę nie jest zwyczajna cebulka kwiatowa już zasadzona w donicy, ale prawdziwie przyciągający wzrok kwiat na Twoim patio lub balkonie!

221364.jpg 221363.jpg 221345.jpg

Wspaniała i modna

Kalijka etiopska jest bardziej wszechstronna niż myślisz. Wyszukany kształt kwiatu świetnie nadaje się na współczesny taras na dachu, patio lub balkon. Wybierając kilka odmian w jednym lub dwóch żywych kolorach, stworzysz wspaniałą dekorację kwiatową. Na końcu możesz dodać kilka letnich ozdobnych traw, ale nic więcej, Po prostu pozwól kalijkom etiopskim błyszczeć na patio lub balkonie!

Kolory kwiatów

Kalijki etiopskie występują w kolorach od białego do ciemnopurpurowego i niemal czarnego. Wyróżniamy kolory typowe dla upalnego lata: od złotego żółtego do wszystkich kolorów olśniewającego zachodu słońca, np. ciemnopomarańczowego, bordowego, a nawet mocnego różu! Tylko pomyśl jak ładnie mógłby wyglądać pojedynczy kwiat, który miałby te dwa słoneczne kolory. Tak naprawdę może je mieć. Dobrym przykładem jest żółta kalijka etiopska z dodatkiem koloru pomarańczowego. Wspaniałe lato!

Cętki?

Kwiaty kalijiek etiopskich tak bardzo przyciągają uwagę, że prawie można pominąć ich liście. Ale byłoby szkoda, ponieważ niektóre z nich mają wyjątkowe cętki. Wyglądają jakby malarz musnął kwiaty pędzlem na biało.

221340.jpg 218891.jpg 218883.jpg

Mnóstwo kwiatów

Kalijka etiopska to świetna roślina na patio lub balkon, która będzie też świetnie rosnąć w ogrodzie, Aby stworzyć efekt obfitości kwiatów, podlewaj kalijki etiopskie regularnie i co dwa tygodnie dodawaj trochę nawozu. Więcej kwiatów pojawi się, gdy rośliny będą rosły w półcieniu. Pamiętaj, aby doniczki miały otwór w dnie, co pozwoli na łatwe odprowadzanie nadmiaru deszczówki (lub wody, którą podlewasz kwiaty). Wspaniałego lata!

Interesujące fakty

  • To jak nam się prezentuje kalijka etiopska to tak naprawdę pochwa kwiatowa w pięknym kolorze. Jej prawdziwe kwiaty są małe i umieszczone na kolbie, ukrytej wewnątrz pochwy kwiatowej. Przyjrzyj się kiedyś uważnie.
  • Kalijka etiopska pochodzi z Południowej Afryki. Rośnie ona w miejscach, w których musi tolerować zarówno okresy wilgotne jak i suche. To wyjaśnia dlaczego kalijki etiopskie są tak wytrzymałymi roślinami.
  • Jeśli chcesz zerwać kwiat i włożyć go do wazonu, pamiętaj, aby nie ucinać go nożem. Zamiast tego ostrożnie wyciągnij łodygę kwiatu z rośliny.