Kanna_egzotyczna piękność o zaskakujących liściach

Symbolika

Kanna naprawdę potrafi poprawiać nastrój swoim egzotycznym charakterem. Trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę, że pochodzi z Ameryki Południowej. Jej nazwa wzięła się od greckiego słowa „kanna”, które oznacza trzcinę lub piszczałkę. Ta piękna roślina ma mnóstwo symbolicznych znaczeń i postrzegana jest między innymi jako kwiat, który oznacza nadzieję i pewność siebie.

Liście

Kanna słynie z imponujących liści o pięknej strukturze. Najpierw bulwiaste kłącze wytwarza łodygi, z których wyrastają poskręcane liście. Liście te potem się rozwijają, tworząc efektowną powierzchnię w zielonym lub brązowym kolorze. W połączeniu z innymi roślinami i kwiatami zapewnia w ogrodzie różnorodność i tworzy wesołą atmosferę.

Siła wzrostu

Gdy kanna zacznie rosnąć, zaskoczy Cię swoją ogromną siłą wzrostu, ponieważ może osiągnąć od pół metra do 2 lub 3 metrów wysokości. Pomimo tego nie ma potrzeby jej podwiązywania, gdyż sama w sobie jest wystarczająco wytrzymała. Należy jej jednak zapewnić wystarczającą ilość nawozu. Kanna dobrze radzi sobie w czasie upałów, przechowując wodę w kłączach.

Sadzenie

Posadź kannę na wiosnę, gdy tylko miną ostatnie przymrozki. Możesz ją umieścić w ogrodzie, ale dobrze rozwija się także w doniczkach. Zapewnij jej słoneczne stanowisko. W półcieniu lub całkowitym cieniu zachowa swoje piękne, kolorowe kwiaty tylko dla siebie, a to by była ogromna strata. Im więcej słońca dostanie, tym więcej kwiatów pokaże.

Kwiaty

Ciepłe promienie słoneczne sprawią, że kanna rozbłyśnie. Rośliny tropikalne mają kwiaty w zaskakująco wielu kolorach, między innymi żółtym, białym, pomarańczowym, łososiowym i czerwonym. Kanna prezentuje swoje piękne kwiaty od czerwca do pierwszych przymrozków. Usuwając zwiędłe kwiaty, sprawisz, że będzie wciąż wypuszczać nowe. A jeśli zostawisz je na łodydze, przekształcą się w urocze strąki nasienne.

221077_aangepast.png 11475_aangepast.png

23238_aangepast.png

243958_aangepast.png 212700_aangepast.png