Kwiaty cebulowe jako bufor między światem zewnętrznym a cichym ogrodem

Nadmiar informacji

Świat jest jak ogromny ekran komputera: obserwowanie go może być przytłaczające. Daje poczucie przeładowania informacjami, jednak nie możemy się bez niego obejść. Jak możemy „wyzdrowieć”? Jak możemy zmniejszyć stres, cieszyć się życiem i poprawić nasze samopoczucie? Zarówno dosłownie, jak i w przenośni kwiaty oraz inne rośliny pełnią funkcję bufora między niespokojnym i bardzo wymagającym „światem zewnętrznym” a naszą potrzebą wewnętrznego spokoju.

HtS-outdoor-080_aangepast.jpg

Czas dla siebie

Spędzając tak dużo czasu w biegu, potrzebujemy chwili wytchnienia, żeby się zrelaksować i spojrzeć na świat z szerszej perspektywy. Kwiaty i inne rośliny sprawiają, że nasze życie jest tak przyjemne, jak to tylko możliwe, ponieważ mają na nas pozytywny wpływ i zmniejszają stres. Zrelaksuj się i naładuj baterie, sadząc takie kwiaty cebulowe, jak tulipany, hiacynty, żonkile i śnieżyce. Mają one dobry wpływ nie tylko na Ciebie, ale także na bioróżnorodność.

HtS-outdoor-056_aangepast.jpg HtS-outdoor-071_aangepast.jpg

HtS-outdoor-075_aangepast.jpg HtS-outdoor-081_aangepast.jpg

Bufor

Jeśli chodzi o ten trend, najważniejszym celem w projektowaniu ogrodów jest stworzenie poczucia spokoju. Stworzenie miejsca, w którym można uciec od codziennych stresów współczesnego życia. Kwiaty cebulowe są jak bufor pomiędzy chaotycznym światem na zewnątrz i naszym własnym, cichym ogrodem. Aby go stworzyć, zasadź kwiaty cebulowe w półprzeźroczystych kępach, które podkreślają uspokajające pastelowe kolory delikatnych kwiatów. Wybierz odmiany o delikatnym, kojącym wyglądzie.

HtS-outdoor-025_aangepast.jpg