Kwiaty cebulowe sprawiają, że Twój ogród zaczyna mienić się kolorami lata

Rozpoczyna się okres sadzenia

Okres sadzenia letnich cebulek zaczyna się, gdy nie ma już ryzyka przymrozków. Wtedy czas zabrać się do pracy! Sadząc cebulki, możesz zacząć sobie wyobrażać, jak pięknie rozkwitną latem. Bez względu na to, jakie letnie cebulki wybierzesz, możesz liczyć na mnóstwo kwiatów i kolorów. Większość cebulek kwitnie obficie aż do późnego lata. Co więcej, każdy kwiat ma swój niepowtarzalny wygląd: od eleganckich mieczyków po dzikie i bujne dalie.

41329_aangepast.jpg

Radość ze zbierania kwiatów

Jeśli lubisz zbierać własne kwiaty, po prostu musisz mieć w swoim ogrodzie dalie. Im więcej kwiatów ścinasz, tym więcej ich rośnie! Dalie znane są również z szerokiej gamy kształtów kwiatów, począwszy od tych mniejszych, przypominających dobrze ułożone pomponiki, po bardziej luksusowe i ogromne niczym talerze. To sprawia, że wybór jest jeszcze trudniejszy! Ale nie musisz się ograniczać: po prostu posadź dalie w różnych kształtach i kolorach. Dzięki temu stworzysz również niezwykle urozmaicony bukiet w wazonie.

242398_aangepast.jpg

Porady

  • Kalie etiopskie, krokosmie, lilie (Lilium) i mieczyki doskonale sprawdzają się także jako kwiaty cięte. Jeśli lubisz mieć je w wazonie, możesz posadzić je w całym ogrodzie.
  • Po przekwitnięciu krokosmia ma dodatkowo piękne jagody, które cudownie pasują do bukietów w ciepłych kolorach późnego lata. Może zostawisz kilka z nich jako zimową ozdobę?

Wielki powrót

Jeśli kochasz kwiaty, nie możesz zapomnieć o begoniach. Te ogrodowe rośliny mają olśniewające kolory i kwitną przez całe lato! Na szczęście begonie wróciły w ostatnich latach do łask. Podobnie jest w przypadku kanny, czyli paciorecznika. Te letnie cebulki może nie kwitną tak obficie jak begonie, ale są równie piękne. Ich jaskrawe kwiaty wspaniale prezentują się na pełnej kolorów letniej rabatce.

223201_aangepast.jpg

Pszczoły i motyle

Warkocznica (Eucomis) to niezwykle oryginalna roślina. Ta letnia cebulka ma duży kwiatostan zwieńczony charakterystyczną kępką liści, dzięki czemu jest pięknym dodatkiem do ogrodów w naturalnym stylu. Kwiaty zawierają dużo nektaru, który przyciąga pszczoły i motyle. Inne letnie cebulki również wabią motyle, pszczoły i inne pożyteczne owady. Mniejsi przedstawiciele dzikiej przyrody lubią przede wszystkim odmiany jednokwiatowe. Pamiętaj zatem, aby posadzić w swoim ogrodzie mnóstwo kwitnących cebulek.

41433_aangepast.jpg

Kolorowa rabatka

Na rabatce letnie cebulki dobrze czują się w towarzystwie bylin, o ile pada na nie wystarczająco dużo promieni słonecznych. Letnie cebulki można także sadzić w doniczkach, dzięki czemu na Twoim patio zapanuje prawdziwa letnia atmosfera. Pamiętaj, że doniczki z cebulkami to wygodny sposób na wypełnienie pustego miejsca na letniej, a nawet wczesnojesiennej rabatce.

223155_aangepast.jpg