Letnie cebulki dodadzą Twojemu ogrodowi koloru

Wspaniała przyroda

Wiosną w ogrodzie ma miejsce niesamowity spektakl w wykonaniu Matki Natury. Wszystko budzi się do życia, zaczyna rosnąć i kwitnąć. Ciesząc się wspaniałą zielenią, warto z wyprzedzeniem pomyśleć o lecie. Letnie cebulki to kolorowy dodatek w każdym ogrodzie. Latem będą błyszczeć niczym prawdziwe klejnoty.

Odmiany cebulek

Do wyboru jest mnóstwo letnich cebulek. Niektóre pozostają małe i delikatne, podczas gdy inne stają się wysokie i bujne. Najpopularniejsze są dalie, lilie (Lilium), kalie i mieczyki (Gladiolus). Te mniej znane, ale równie piękne, to między innymi frezje, warkocznice (Eucomis), tygrysówki (Tigridia) i liatry (Liatris). W miesiącach letnich każda z nich doda Twojemu ogrodowi uroku.

Sadzenie

Letnie cebulki należy sadzić wiosną, ale ponieważ nie znoszą niskich temperatur, upewnij się, że znajdą się w ogrodzie dopiero wtedy, gdy minie ryzyko przymrozków. Samodzielne sadzenie letnich cebulek we własnej zielonej oazie to sama przyjemność, ale sadzenie ich razem sprawia jeszcze więcej radości! Postaraj się posadzić je z innymi ogrodnikami lub ze swoimi wnukami lub dziećmi.

249051_aangepast.png 223208_aangepast.png

247324_aangepast.png 242421_aangepast.png