Letnie kwiaty cebulkowe i byliny: idealne dopasowanie

Kombinacje są nieograniczone

Posadź letnie kwiaty cebulkowe między wysokimi i niskimi bylinami albo wśród bylin, które przestały kwitnąć wczesnym latem. Na przykład, szczawik (Oxalis) wygląda uroczo wśród niskich roślin. Kolejnym dobrym dopasowaniem będą trawy ozdobne. np. mieczyk abisyński (Gladiolus callianthus Murielae) lub dalie. Lilie również doskonale wpasowują się w trawy ozdobne. Występują w wielu różnych kolorach, które zawsze będą odpowiednie. Faktycznie, kombinacje są nieskończone. Dalia, mieczyk, warkocznica (Eucomis), paciorecznik (Canna) oraz kalijka etiopska (Zantedeschia) – każdy z nich można sadzić wśród bylin. A wzbogacą ogród najpiękniejszymi kolorami!

223511_aangepast b.jpg 212737_aangepast b.jpg 223537_aangepast b.jpg

Popularna krokosmia

Krokosmia, znana również jako montbrecja, jest dekoracyjnym, letnim kwiatem cebulkowym, wytwarzającym średniej wielkości, kolorowe kwiaty, jeden nad drugim, na tej samej łodydze. Krokosmia ma najczęściej kolor czerwony, pomarańczowy i żółty. Jej bulwocebule mogą pozostać w nienaruszonym stanie przez wiele lat i bardzo łatwo się zaaklimatyzują – zwiększy się ich liczba. Krokosmia ma błyszczące kolory i długi okres kwitnienia (od lipca do sierpnia), dzięki czemu stała się taka modna w ostatnich latach. Wygląda spektakularnie w połączeniu z wieloma bylinami, takimi jak dzielżan (Helenium), werbeny fioletowe (Verbena) i trytoma groniasta (Kniphofia). Ładnie wygląda także z innymi letnimi kwiatami cebulkowymi, takimi jak lilia, dalia i kalijka etiopska.

223524_aangepast b.jpg 29854_aangepast b.jpg 223512_aangepast b.jpg

Stanowska słoneczne

Letnie kwiaty cebulkowe poczują się jak w domu w dowolnym miejscu, nawet na słabych glebach. A to dlatego, że ich cebulki kwiatowe zawierają zapasy składników odżywczych. Posadź je w miejscach słonecznych, a będą wytwarzać jeszcze więcej kwiatów i zapachu, który stanie się jeszcze słodszy w ciepłe, letnie dni. Naturalny wygląd zapewni nasadzenie ich gdzieniegdzie wśród innych roślin. Letnie kwiaty cebulkowe są również idealne do zapełnienia pustych miejsc na obrzeżach. Posadzenie odmian o różnych okresach kwitnienia i wysokościach zapewni nam najpiękniejsze kwiaty od czerwca do końca października.

221264_aangepast b.jpg 223280_aangepast b.jpg 223518_aangepast b.jpg

Sadzenie letnich kwiatów cebulkowych i zabiegi pielęgnacyjne

Letnie kwiaty cebulkowe należy sadzić w ogrodzie w kwietniu lub maju, gdy minie już ryzyko przymrozków. Sadź je dwa razy głębiej, ponieważ są wysokie. Wyjątkiem od tej zasady jest jednak dalia; dalie trzeba sadzić tak płytko, żeby łodyga z ostatniego roku wystawała tuż nad ziemią. Chociaż letnie kwiaty cebulkowe preferują niezbyt mokrą glebę, mogą czasami cierpieć z powodu suszy. Dlatego trzeba je regularnie podlewać.