Letnie kwiaty cebulowe w żółtych kolorach nadają ogrodowi wesoły charakter

Raj

Według najnowszych trendów ogrody powoli zmieniają się z miejsc pełnych betonu w oazy zieleni. Wynika to z naszej świadomości lepszego samopoczucia w otoczeniu roślin, ale także z tego, że bujny zielony ogród przyspiesza odpływ nadmiernej ilości wody deszczowej i zwiększa różnorodność biologiczną. Jeśli zdecydujesz się zmienić swój ogród w naturalny raj, stworzysz olśniewający efekt, sadząc letnie kwiaty cebulowe w żółtym kolorze.

Odmiany

Kolor żółty kojarzy nam się z energią, wzrostem i radością. Jaka inna barwa byłaby zatem lepsza, aby nadać ogrodowi zupełnie inny wygląd? Letnie kwiaty cebulowe mogą okazać się najlepszym sposobem na prawdziwą metamorfozę, która nie wymaga dużej ilości pracy. Najbardziej znane z nich to dalie, kalie etiopskie, mieczyki (Gladiolus) i lilie (Lilium), ale to tylko niektóre cebulki, które kwitną na żółto i rozweselają cały ogród. Są przecież jeszcze begonie, tygrysówki (Tigridia) i kanny (Canna).

Sadzenie

Piękne kombinacje różnych letnich kwiatów cebulowych w żółtym kolorze nadadzą Twojemu ogrodowi naturalny wygląd. Niektóre z nich mają wysokie, oszałamiające łodygi, a inne – duże, okrągłe kwiaty. Niektóre są pachnące, a niektóre nawet dwukolorowe. Letnie kwiaty cebulowe sadzi się wiosną, gdy minie ryzyko przymrozków. Gdy tylko cebulki poczują ciepło słońca, zaczną wychodzić z ziemi, czym sprawią Ci ogromną radość.

Wskazówki dotyczące żółtych kwiatów cebulowych

  • Obcinając przekwitnięte kwiaty dalii, zachęcasz rośliny do wypuszczenia nowych pąków. W ten sposób Twoje dalie będą kwitły aż do pierwszych przymrozków.
  • Oprócz pięknych kwiatów kanny (Canna) mają też duże, imponujące liście przypominające ogromne liście bananowca.
  • Begonie to idealne rozwiązanie dla osób cierpiących na katar sienny. Ich pyłek jest tak ciężki, że spada na ziemię, nie unosząc się w powietrzu.
  • Czy wiesz, że to, co wygląda jak płatki kanny, to w rzeczywistości piękne, kolorowe pochwy kwiatostanowe? Prawdziwe kwiaty są małe i znajdują się na kolbie ukrytej wewnątrz pochwy kwiatostanowej.
  • Mieczyki (Gladiolus) w zasadzie nie wymagają żadnej pielęgnacji. Wszystko, czego potrzebują, to woda, gdy gleba staje się bardzo sucha.

244026_aangepast.jpg 244024_aangepast.jpg

242357_aangepast.jpg 223506_(1) aangepast.jpg

221075_aangepast.jpg 212972_aangepast.jpg

212810_aangepast.jpg 212792_aangepast.jpg