Letnie rośliny cebulkowe dbają o życie w Twoim ogrodzie

Pyłek i nektar

Rozkoszując się olśniewającymi kolorami motylich skrzydeł i słuchając niebiańskiego bzyczenia pszczół, możesz się poczuć jak w sercu lasu. W rzeczywistości jednak pszczoły i motyle stale ciężko pracują w poszukiwaniu kwiatów z pyłkiem i nektarem, ale wraz z rozwojem miast i miasteczek tych roślin jest coraz mniej. Sadzenie kwiatów w ogrodzie lub na balkonie pozwoli ci cieszyć się brzęczeniem i trzepotaniem skrzydeł owadów, a dodatkowo zapewnisz im potrzebne pożywienie.

29854_aangepast.jpg 202286_aangepast.jpg

202285_aangepast.jpg 210439_aangepast.jpg

Trzepot motylich skrzydeł

Jak przyciągnąć motyle do swojego ogrodu? To naprawdę proste. Motyle przede wszystkim potrzebują ciepła słonecznego, aby rozgrzać swoje ciało i skrzydła. Potrzebują też kwiatów, które produkują słodki nektar, do którego mogą dotrzeć za pomocą rozwijanego długiego języka zwanego trąbką. Ten nektar zawiera nie tylko cukier, ale również niewielkie ilości białek i witamin, których potrzebują przede wszystkim samice do wytwarzania jaj. Ogród z mnóstwem kwiatów dających nektar przyciągnie motyle w bardzo krótkim czasie.

212941_aangepast.jpg

212952_aangepast.jpg

Bzyczące pszczoły

Pszczoły są niezbędne do zachowania bioróżnorodności. Czy wiesz, że owady zapylają ponad 75% upraw roślin jadalnych? Pszczoły miodne, pszczoły samotnice i trzmiele to najważniejsze owady zapylające, które potrzebują dobrych źródeł pyłku i nektaru. Nie zwlekaj! Nakarm pszczoły, sadząc letnie kwiaty cebulkowe w ogrodzie lub na balkonie. Najwięcej pyłku i nektaru produkują takie kwiaty, jak krokosmia, dalie, liatra kłosowa i mieczyki. Zasadź je, a wkrótce przyciągną zarówno pszczoły, jak i motyle.

223423_aangepast.jpg