Letnie rośliny cebulkowe zabłysną dzięki najnowszemu trendowi „Harvesting Elements”

Postaw na chaos

Ogólna nazwa tych trzech kierunków we florystyce brzmi „Cutting Strings”, czyli przecinanie więzów. Bazuje ona na stwierdzeniu, że nadszedł czas na odrzucenie starych zwyczajów i planowanie przyszłości w oparciu o nową formułę. Zmiany zachodzą w ekspresowym tempie, więc siłą rzeczy stare więzy muszą zostać przecięte. Chociaż zmiany sprawiają wrażenie ekscytujących, powodują też stres i stracenie z oczu szerszej perspektywy. Ponieważ nie żyjemy już w świecie pewników, zaczyna nas otaczać chaos. Ale z drugiej strony brak zmian oznacza brak innowacji, dlatego zgoda na chaos będzie sprzyjać innowacyjnemu podejściu.

242126_aangepast.jpg 242131_aangepast.jpg

242144_aangepast.jpg 242145_aangepast.jpg

242133_aangepast.jpg 242176_aangepast.jpg

Spokój i perspektywa

Kluczowymi aspektami trendu „Harvesting Elements” są perspektywa i spokój. Oznacza to powrót do podstaw, czyli między innymi do prostszego wzornictwa i prostszego stylu życia. Z tego względu projekty tego typu ogrodów są nieco bardziej subtelne. Istotne jest zrównoważone podejście do środowiska, które przekłada się na eliminację elementów z tworzyw sztucznych i zastąpienie ich materiałami pochodzącymi z recyklingu. Zatem najlepiej jest zacząć od pozbywania się zbędnych przedmiotów, co na pewno pomoże oczyścić także umysł. Ponadto dominować powinny rośliny liściaste i białe kwiaty, poprzetykane gdzieniegdzie akcentami o barwie czerwonej. Jeśli wybierzesz odpowiednie letnie rośliny cebulkowe, twój ogród stanie się miejscem, gdzie skutecznie naładujesz baterie zamiast się stresować.

242149_aangepast.jpg 242155_aangepast.jpg

242165_aangepast.jpg 242177_aangepast.jpg

Funkcjonalne letnie rośliny cebulkowe

Bardziej stonowany ogród, bez barwnych fajerwerków, daje poczucie spokoju. Wybierz prostotę, która zapewni ci tak potrzebną przestrzeń i wyciszenie. Pozbądź się przedmiotów, które nie mają praktycznego zastosowania, albo lepiej oddaj je komuś, kto ich potrzebuje. Staraj się ponownie wykorzystywać stare worki i pojemniki na rośliny, jeśli nie trzeba ich jeszcze wymienić na nowe. Dla dodatkowego poczucia harmonii zasadź rośliny kwitnące na biało i czerwono, takie jak begonie, lilie etiopskie, dalie, mieczyki, lilie czy śniedki. Zasadź je w uporządkowany sposób wśród traw ozdobnych lub w prostych skrzynkach. Wówczas nie pozostanie ci nic innego, jak tylko relaks w zielonej, stonowanej oazie.

242125_aangepast.jpg

242146_aangepast.jpg