Letnie rośliny cebulkowe: zasadź je, poczekaj, aż urosną i ciesz się ich pięknem

Piękne kolory

Gdy miną przymrozki, możesz zasadzić letnie kwiaty cebulkowe w ogrodzie. Wiele osób czeka z niecierpliwością na tę chwilę — samo obserwowanie wzrostu roślin jest fascynujące, a po ich zakwitnięciu możemy się rozkoszować w ogrodzie ich pięknymi kolorami. Dają one piękne i barwne kwiaty przez cały czas. Na co więc czekasz? Możesz kupić te wyjątkowe ozdoby ogrodu w centrum ogrodniczym lub w sklepach internetowych.

206309_aangepast.jpg

206335_aangepast.jpg

Kalendarz kwitnienia kwiatów cebulkowych

Letnie kwiaty cebulkowe będą mienić się cudownymi kolorami w ogrodzie od czerwca do końca października. Jakie to kwiaty? Kiedy kwitną? W kalendarzu kwitnienia kwiatów cebulkowych wymieniliśmy osiemnaście najbardziej popularnych roślin w kolejności kwitnienia. Jako pierwsze zakwitają irysy, a jako ostatnie — pod koniec okresu kwitnienia na zewnątrz — dalie. Ten kwiat będzie nadal kwitł w październiku! Aż do momentu spadku temperatury poniżej zera, ponieważ oznacza on zakończenie panowania wszystkich wspaniałych kwiatów w ogrodzie.

223784_aangepast.png

Sadzenie letnich roślin cebulkowych

Sadzenie kwiatów cebulkowych możesz rozpocząć w kwietniu, gdy miną przymrozki. Co zrobić, jeśli niskie temperatury utrzymują się przez długi czas? W takim przypadku musisz poczekać, ponieważ letnie rośliny cebulkowe nie tolerują mrozu. Kwiaty te możesz sadzić do końca maja.

Krok 1

Za pomocą kielni wykop dołek w glebie. Cebulki kwiatowe, bulwocebule i bulwy należy sadzić na głębokości dwukrotnie przekraczającej ich wielkość. Wyjątek stanowią begonie i dalie, które należy sadzić tuż pod powierzchnią.

Krok 2

Małe cebulki należy sadzić w odległości około 10 cm od siebie. Odpowiednia odległość w przypadku mieczyków wynosi 12 cm, begonii — 25 cm, lilii — 30 cm, a dalii — nawet 40 cm. Delikatnie umieść cebulki kwiatowe w glebie. Nie dociskaj ich.

Krok 3

Przykryj cebulki kwiatowe glebą. Po zasadzeniu cebulek podlej je obficie wodą, aby przyspieszyć wzrost ich korzeni. W przypadku małej ilości opadów wiosną utrzymuj odpowiednią wilgotność gleby w ogrodzie.

223499_aangepast.jpg 223505_aangepast.jpg

209999_aangepast.jpg 223781_aangepast.jpg