O czym należy pamiętać, kupując cebulki kwiatowe

1. Odpowiedni czas

Ważne jest, aby kupić świeże cebulki kwiatowe. Dlatego trzeba to zrobić w odpowiednim czasie. Jeśli zrobisz to zbyt późno, cebulki mogą być wyschnięte. Cebulki kwitnące wiosną, takie jak tulipany, żonkile czy hiacynty, należy kupować jesienią. Cebulki kwitnące latem, takie jak dalie, lilie czy mieczyki, należy kupować wiosną.

2. Gdzie sadzić

Niektóre cebulki kwitną w zacienionym miejscu, a inne lepiej czują się w promieniach słońca. W związku z tym należy zawsze czytać informacje na opakowaniu, z których dowiesz się, w jakim miejscu wybrane przez Ciebie cebulki będą miały optymalne warunki. Asortyment

3. Gdzie kupować

Chcesz posadzić cebulki kwiatowe w swoim ogrodzie, ale nie wiesz, gdzie je kupić? Wybór jest ogromny. Można je znaleźć w centrach ogrodniczych, szkółkach, firmach wysyłkowych, supermarketach, sklepach budowlanych i sklepach internetowych.

4. Okres kwitnienia

Każdy rodzaj cebulek ma swój własny okres kwitnienia. Jest on zawsze dokładnie określony na opakowaniu, w katalogu lub w opisie na stronie sklepu internetowego. Mając te informacje wcześniej, będziesz mieć pewność, że spełnią one Twoje oczekiwania.

Wskazówka:

Posadź więcej niż jeden gatunek, aby cebulki kwitły po kolei. Dzięki temu możesz cieszyć się nimi przez dłuższy czas.

5. Klimat

Cebulki kwiatowe potrafią przetrwać nawet najgorsze warunki. W końcu rosną w prawie każdym klimacie i na każdej glebie. Mimo to niektóre cebulki będą rosły lepiej w łagodnym klimacie, a inne z łatwością zaadaptują się do trudnych warunków pogodowych. Jeśli chcesz wiedzieć, które cebulki kwiatowe najlepiej sprawdzą się w Twoim ogrodzie, zapytaj o to w miejscu, w którym je kupujesz.

6. Klasyfikacja cebulek kwiatowych

Niektóre cebulki będą kwitnąć tylko przez jeden sezon, a inne będą miały kwiaty rok po roku. Niektóre cebulki potrafią z czasem nawet zwiększyć swoją liczbę z 10 do 100. Krótko mówiąc, cebulki kwiatowe można podzielić na trzy grupy: jednoroczne (które kwitną tylko przez jeden sezon), byliny (które kwitną dłużej niż przez jeden sezon) i cebulki naturalizowane (które nie tylko kwitną dłużej niż przez jeden sezon, ale również zwiększają swoją liczbę). To jeszcze jedna rzecz, o której należy pamiętać przed zakupem cebulek kwiatowych.

243328_aangepast.jpg 243357_aangepast.jpg