Ogród pełen białych kwiatów

Białe kwiaty

Niektóre osoby uwielbiają gdzieniegdzie dodać nieco koloru w swoim ogrodzie, ale są też tacy, których cieszy widok spokojnej bieli. Biel dodaje ogrodowi lekkości, a ponadto kojarzy się z ciszą i odpoczynkiem. A Twój ogród jest do tego idealnym miejscem! Aby przedłużyć sezon kwitnienia w swoim ogrodzie, możesz oprócz białych roślin jednorocznych i wieloletnich posadzić też cebulki wytwarzające białe kwiaty. Wówczas te ogrodowe perły będą ozdobą Twojego ogrodu począwszy już od stycznia.

Jej ogromne kwiaty - do 175 cm długości - sprawiają, że Needle of Cleopatra (Eremurus) jest jedną z najbardziej spektakularnych roślin cebulowych w całej gamie. Biel to kolor relaksu i spokoju. Posadź więc ogród pełen białych kwiatów i ciesz się tymi pięknymi ogrodowymi klejnotami już od stycznia. Allium (cebula ozdobna) są znane z szerokiej gamy kolorów, zapachów i wysokości. Większość odmian kwitnie wczesnym latem, zaraz po wielu odmianach kwitnących wiosną. Czy wiesz, że mają one również białe kwiaty i są bardzo dobre dla bioróżnorodności. Biel jest kolorem relaksu i spokoju. Dlaczego więc nie zasadzić ogrodu pełnego białych kwiatów i cieszyć się tymi pięknymi ogrodowymi klejnotami już w styczniu?

Botaniczna nazwa przebiśniegu "Galanthus" oznacza mlecznobiałe kwiaty. Niewiele osób wie, że istnieje ponad 75 gatunków i odmian przebiśniegów. Wszystkie mają mlecznobiałe kwiaty i kwitną bardzo wczesną wiosną. Biel jest kolorem relaksu i spokoju. Posadź więc ogród pełen białych kwiatów, a będziesz mógł cieszyć się tymi pięknymi ogrodowymi klejnotami już od stycznia. Efekt krokusów jest bardzo piękny, gdy sadzi się je w dużych ilościach. Aby uzyskać masywny efekt, należy posadzić od 100 do 150 bulw. Kwiaty w kształcie kielicha otwierają się, gdy świeci słońce lub gdy jest dużo światła; zamykają się w ciemności i w nocy. Biel to kolor relaksu i spokoju. Posadź więc ogród pełen białych kwiatów, a będziesz mógł cieszyć się tymi pięknymi ogrodowymi klejnotami już w styczniu.

Małe jest piękne

Cebulki wytwarzające białe kwiaty dostępne są w wielu różnych odmianach i rozmiarach. Jeśli preferujesz małe delikatne kwiaty, wybierz śnieżyczkę (Galanthus). Są to najwcześniej zakwitające białe cebulki, gdyż wypuszczają kwiaty już w styczniu. Te cebulki kwiatowe dobrze się nadają także do aklimatyzacji. Co oznacza, że z każdym rokiem będą wytwarzać coraz więcej kwiatów. Poza śnieżyczkami możesz posadzić też śnieżycę wiosenną (Leucojum vernum), białe szafirki (Muscari), krokusy (Crocus) i zawilce wdzięczne (Anemone blanda).

Wraz z tulipanami, hiacyntami i krokusami, żonkile są najważniejszymi roślinami cebulowymi kwitnącymi wiosną. Żonkile można wykorzystać do niemal wszystkiego. Wielką zaletą żonkili jest to, że zachowują się jak byliny w ogrodzie, więc powracają co roku. Co więcej, kwitną wcześnie w sezonie, co daje im ważną rolę w wiosennym ogrodzie. Biel to kolor relaksu i spokoju. Dlaczego więc nie zasadzić ogrodu pełnego białych kwiatów i cieszyć się tymi pięknymi ogrodowymi klejnotami już w styczniu? Hiacynty są bardzo popularne w ogrodach. Jednym z powodów jest szeroka gama kolorów, ale przyjemny zapach również odgrywa ważną rolę. Ostatnim powodem jest łatwość kwitnienia hiacyntów. Biel to kolor relaksu i spokoju. Dlaczego więc nie zasadzić ogrodu pełnego białych kwiatów i cieszyć się tymi pięknymi ogrodowymi klejnotami już od stycznia?

Aby stworzyć piękne, gęste kłosy kwiatowe Anemone blanda, należy sadzić małe bulwy w odległości 5 centymetrów od siebie na głębokości około 4 centymetrów. Biel to kolor relaksu i spokoju. Posadź więc ogród pełen białych kwiatów i ciesz się tymi pięknymi ogrodowymi klejnotami już od stycznia.  Efekt krokusów jest bardzo piękny, gdy sadzi się je w dużych ilościach. Aby uzyskać masywny efekt, należy posadzić od 100 do 150 bulw. Kwiaty w kształcie kielicha otwierają się, gdy świeci słońce lub gdy jest dużo światła; zamykają się w ciemności i w nocy. Biel to kolor relaksu i spokoju. Posadź ogród pełen białych kwiatów, a będziesz mógł cieszyć się tymi pięknymi ogrodowymi klejnotami już od stycznia.

Większe kwiaty

Istnieje wiele odmian cebulek kwiatowych, które wytwarzają duże białe kwiaty. Największą popularnością cieszą się tulipany (Tulipa). Wśród białych tulipanów istnieje z kolei wiele odmian — pełne, strzępiaste, liliowe to tylko niektóre z nich. Czy wiesz, że narcyzy, potocznie zwane żonkilami, nie kwitną jedynie na żółto? Niektóre z tych odmian mają białą barwę. Poza tym duże białe kwiaty wytwarza też czosnek ozdobny (Allium), śniedek zwisły (Ornithogalum nutans), hiacynt (Hyacinthus) czy pustynnik (Eremurus) — każdy z tych kwiatów rozświetli Twój ogród. Na co więc czekasz?

Sadzenie cebulek kwiatowych

Nie musisz mieć dobrej ręki do kwiatów, ponieważ te kwiaty są już ukryte wewnątrz swoich cebulek. Wystarczy pięć kroków i sukces gwarantowany!

  1. Najpierw spulchnij glebę łopatką w miejscu, w którym zamierzasz posadzić kwiaty.
  2. Zrób dołek łopatką lub sadzarką do cebulek
  3. Posadź w nim kwiaty cebulkowe, tak aby szpiczasta strona była skierowana do góry, a zaokrąglona w dół. Zachowaj między cebulkami odległość równą trzykrotności średnicy cebulki i sadź je na głębokości równej trzykrotności jej wysokości.
  4. Pamiętaj tylko, że gleba musi być wilgotna. Zasyp otwór wcześniej wykopaną glebą i delikatnie ją uklep.

Coraz więcej osób interesuje się tulipanami obrzeżonymi - do tego stopnia, że tulipany te tworzą obecnie własną grupę. W przypadku tej grupy należy pamiętać, że tulipany są potomkami kilku innych grup, które różnią się wysokością i okresem kwitnienia. Jedyną charakterystyczną rzeczą, która je łączy, są ostre, postrzępione płatki. Biel to kolor relaksu i spokoju. Posadź więc ogród pełen białych kwiatów, a będziesz mógł cieszyć się tymi pięknymi ogrodowymi klejnotami już od stycznia. Konwalia majowa to roślina wieloletnia o wysokości do 30 cm, która występuje dziko na obszarach leśnych, ale jest również uprawiana jako roślina ogrodowa. Biel to kolor relaksu i spokoju. Posadź więc ogród pełen białych kwiatów i ciesz się tymi pięknymi ogrodowymi klejnotami już od stycznia.

Ponieważ "ornis" oznacza ptaka, a "gala" oznacza mleko, nazwa tego gatunku to "ptasie mleczko". Jego biały kolor i eleganckie kwiaty są prawdopodobnie powodem tej nazwy. Z każdego kwiatu zwisa od 10 do 20 dzwonkowatych kwiatów. Biel jest kolorem relaksu i spokoju. Dlaczego więc nie zasadzić ogrodu pełnego białych kwiatów i cieszyć się tymi pięknymi ogrodowymi klejnotami już od stycznia. Muscari są doskonałymi roślinami rabatowymi i pięknie wyróżniają się na tle bylin w ogrodzie. Biel to kolor relaksu i spokoju. Dlaczego więc nie zasadzić ogrodu pełnego białych kwiatów i zacząć cieszyć się tymi pięknymi klejnotami ogrodowymi już w styczniu?