Ostatnia szansa! Posadź cebulki kwiatowe teraz i poczuj radość nadchodzącej wiosny

Przymrozki

Jesień to czas sadzenia cebulek kwitnących wiosną. Wyobraź sobie jesienny, rześki, słoneczny dzień, który idealnie nadaje się do pracy w ogrodzie. To właściwy czas na drobne porządki, sadzenie cebulek kwiatowych i dalsze rozkoszowanie się słońcem z filiżanką ulubionej kawy. Ale pewne jest, że przymrozki są coraz bliżej, dlatego trzeba działać szybko. Wyjdź do ogrodu, posadź cebulki kwiatowe i szybko wracaj!

213308-aangepast.jpg

Wiosenna radość

Nagrodę za natychmiastowe działanie otrzymasz wiosną. Gdy pojawią się pierwsze zielone pędy, poczujesz w sobie energię. To wiosenna radość! Nie będziesz długo czekać na zakwitnięcie pierwszych pąków. Jeśli posadziłeś cebulki kwiatowe ostatniej jesieni, teraz możesz czerpać prawdziwą radość z przebywania w ogrodzie. Te wszystkie kolory i zapachy to uczta dla zmysłów.

221771-aangepast.jpg 220401-aangepast.jpg

223481-aangepast.jpg 212152-aangepast.jpg

Wyjdźmy do ogrodu

Sadzenie cebulek kwiatowych to przyjemna, lekka praca, przy której pomocne będą dzieci lub wnuki. Przebywasz w ogrodzie na świeżym powietrzu, a dzieci uczą się jak działa przyroda i czerpią z tego mnóstwo radości. Jak taka mała brązowa cebulka przemienia się w duży, piękny kwiat? Dzieci nigdy nie przestają się zachwycać tym małym cudem.

217070-aangepast.jpg 217140-aangepast.jpg

216744-aangepast.jpg 211123-aangepast.jpg

W oczekiwaniu

Nadal jest jesień. Przyroda wciąż przygotowuje się na swój wielki finał, zanim zapadnie w zimowy sen. Czy wyobrażałeś sobie, które kolory chcesz zobaczyć, gdy zima przeminie?

  1. Pierwszy, spokojny kontakt z wiosną zapewnią cebulki kwiatowe kwitnące na biało. Dobrymi przykładami będą tulipany kwitnące na biało (Tulipa), hiacynty (Hyacinthus) i wiosenne gwiazdy (Ifejon) oraz kwitnące na biało szachownice kostkowate (Fritillaria meleagris), szafirki (Muscari) i zawilce gajowe (Anemone nemorosa).
  2. Połączenie błękitów będzie również wyglądało pogodnie i orzeźwiająco. A co myślisz o śnieżniku (Chionodoxa), zawilcach (Anemone), puszkiniach (Puschkinia scilloides) i cebulicach syberyjskich (Scilla siberica)?
  3. Czy możesz wykorzystać jasne, żywe kolory, gdy zima zmieni się w wiosnę? Jeśli tak, wybierz mieniący się żółty: narcyzy (Narcissus), tulipany (Tulipa), szachownicę cesarską (Fritillaria imperialis) i wcześnie kwitnący rannik (Eranthis).
  4. Nadal niezdecydowany? Zatem wybierz ładną, wesołą mieszankę – to także dobry pomysł jeśli chcesz, aby twój ogród wyglądał naturalnie. Pomieszaj i dopasuj!

Rady

  • Posadź cebulki kwiatowe, które mają różne okresy kwitnienia. To sprawi, że będzie można podziwiać rozkwitające, wiosenne cebulki w ogrodzie miesiąc po miesiącu.
  • Posadź cebulki kwiatowe w kilku donicach i pojemnikach. Wczesną wiosną możesz umieścić je w miejscu łatwo widocznym z wnętrza domu.
  • Sadząc cebulki kwiatowe, spróbuj uformować z nich kształt serca albo uśmiechu. Ostre, wyraźne linie można utworzyć wybierając krótkie odmiany, takie jak krokusy. Można także stworzyć z nich kształt liczby, litery lub nawet całego imienia.

221780-aangepast.jpg 221769-aangepast.jpg

221767-aangepast.jpg 210779-aangepast.jpg