Pamiętaj: cebulki kwiatowe są idealnym dopełnieniem Twojego ogrodu

Ciesz się nimi dłużej

Cebulki kwiatowe są tak popularne głównie ze względu na swój urok i obfitość. Występują także w wielu jaskrawych kolorach. Nic więc dziwnego, że wspaniale prezentują się w każdym ogrodzie. Na dodatek zaczynają czarować, gdy reszta ogrodu jeszcze śpi. Jeśli posadzisz cebulki kwiatowe, możesz mieć pewność, że kwiaty zaczną pojawiać się w Twoim ogrodzie już w styczniu, co oznacza, że wiosenny nastrój zagości w nim dużo wcześniej. Przygotowaliśmy specjalny harmonogram kwitnienia różnych odmian, w którym można sprawdzić, kiedy kwitną poszczególne cebulki.

225522_(1) aangepast.jpg 243066_aangepast.jpg

Dodatkowa zaleta

Cebulki kwiatowe mają jeszcze jedną zaletę: doskonale dopasują się do już posadzonych roślin. Można je posadzić w dowolnym miejscu wśród innych roślin, a nawet na trawniku. A co z miejscami pod drzewami i krzewami? Cebulki kwiatowe nadają miejscom, w którym rosną byliny weselszy charakter. Sadzenie ich w grupach daje wyjątkowy efekt kolorystyczny. Jeśli chcesz uzyskać bardziej naturalny wygląd, posadź pojedyncze cebulki kwiatowe w kilku miejscach.

243155_aangepast.jpg 243349_aangepast.jpg

Sadzenie

Sadzenie cebulek kwiatowych to naprawdę duża przyjemność. Co więcej, dają doskonałą wymówkę, aby popracować w ogrodzie nawet późną jesienią. Pierwsze małe pędy wyłaniające się z ziemi będą przyjemnym zaskoczeniem już wczesną wiosną. To cudowne uczucie obserwować, jak cebulki kwiatowe posadzone pod ziemią wypuszczają pędy i zamieniają się we wspaniałe kwiaty. Oto trzy etapy sadzenia cebulek kwiatowych.