Rośliny cebulkowe w prawdziwych kontaktach międzyludzkich

bulb afbeelding bulb afbeelding

Dla każdego coś miłego

Kwiaty cebulkowe kwitnące wiosną są takie wspaniałe. Rośliny te są dostępne w wielu różnych odmianach, kolorach i rozmiarach, dlatego każdy może być pewien, że znajdzie swoje ulubione. Najbardziej znane odmiany to żonkile, hiacynty i krokusy, nie wspominając o tulipanach. Mniej znane, lecz tak samo promienne i piękne są śnieżnik lśniący (Chionodoxa), szachownica kostkowata (Fritillaria), cebulica syberyjska (Scilla) i puszkinia cebulicowata (Puschkinia).

bulb afbeelding bulb afbeelding

Sadzenie kwiatów cebulkowych

Najlepszy okres na sadzenie kwiatów cebulkowych to przełom września i października. Centra ogrodnicze, sklepy z wyposażeniem wnętrz i wiele innych sklepów, w okresie od września do połowy grudnia, oferuje duży wybór kwiatów cebulkowych. Sadzenie tych roślin jest proste: wykop otwór o głębokości dwóch wysokości cebulki, włóż do niego cebulkę lub cebulki i przykryj glebą. Następnie podlej rośliny niewielką ilością wody, aby zapewnić im dobry początek.

bulb afbeelding bulb afbeelding

Baw się świetnie wykorzystując wyobraźnię

Z kwiatami cebulkowymi możesz zrobić prawie wszystko. Posadzenie jednej odmiany rośliny cebulkowej, w jednym kolorze, mocno podkreślającej styl zawsze działa. Sadzenie roślin cebulkowych wśród innych na nowo pączkujących kwiatów i roślin tworzy wspaniały efekt. Jeśli chcesz naprawdę zrobić wrażenie, użyj wyobraźni i posadź różne odmiany wielokolorowych roślin cebulkowych tworząc koła, linie i prostokąty. Kilka miesięcy później, gdy kwiaty zaczną kwitnąć, będziesz mógł podziwiać pierwsze kolory wiosny, a dzień wspólnego sadzenia roślin będziesz wspominał jako dobrze spędzony dzień. To co później zobaczysz będzie świetnie nadawać się do pokazania w serwisach społecznościowych.

bulb afbeelding bulb afbeelding

bulb afbeelding bulb afbeelding

Nie zapomnij

Prace w ogrodzie przy grzebaniu w ziemi są przyjemne i naprawdę dają satysfakcję. Przed rozpoczęciem sadzenia roślin cebulkowych, nie zapomnij zapisać, które odmiany zamierzasz posadzić. Zanim ustalisz miejsce sadzenia kwiatów, wpisz ich nazwy na etykietach do roślin (np. drewnianych). To proste, wystarczy włożyć etykietę do ziemi, w miejscu każdej posadzonej rośliny cebulkowej, a następnej wiosny będziesz wiedział jaka odmiana zakwitnie w danym miejscu. Dzięki temu Twoi przyjaciele w serwisach społecznościowych będą postrzegać Cię jako prawdziwego eksperta od sadzenia roślin cebulkowych!

bulb afbeelding bulb afbeelding