Różowe kwiaty w ogrodzie

Ciepło

Jeśli założysz „różowe okulary”, zobaczysz miłość i ciepło bez żadnych niuansów. To dobry sposób na relaks i uczucie zadowolenia. Jednak różowy występuje w wielu odmianach. Jest róż dziecięcy, pudrowy, popielaty, liliowy, fioletowy, fuksjowy, intensywny czy neonowy. Wszystkie te barwy sprawiają, że Twój ogród wygląda niezwykle przytulnie. Letnie rośliny cebulowe występują we wszystkich odcieniach różu, jakie możemy sobie tylko wyobrazić. Gdy zasadzisz je wiosną, w nagrodę otrzymasz latem prawdziwą eksplozję różowych kwiatów.

Znane różowe kwiaty

Dalie to zdecydowanie najbardziej znane letnie kwiaty cebulowe. Charakteryzują się one największą różnorodnością odcieni różu spośród wszystkich letnich roślin cebulowych. Inną ich zaletą jest to, że mają mnóstwo kwiatów. Dopóki usuwamy zwiędłe kwiaty, dalie mogą kwitnąć aż do pierwszych przymrozków. Inne popularne letnie kwiaty cebulowe to lilie (Lilium), kalie, mieczyki (Gladiolus) i begonie. Wszystkie występują w kolorze różowym. Wybierz te o różnych kształtach i wielkości, aby stworzyć interesujący wygląd.

Idealny dodatek

Niektóre letnie kwiaty cebulowe nie są tak dobrze znane. Niemniej jednak te mniej popularne, ale oszałamiające klejnoty stanowią idealny dodatek do Twojego ogrodu. Dobrym przykładem są niezwykłe tygrysówki (Tigridia), eleganckie tulbagie, kędzierzawe liatry (Liatris), przypominające tropikalne rośliny warkocznice (Eucomis), urocze neriny (Nerine) czy majestatyczne krynie (Crinum). Wszystkie uwielbiają słońce, występują w kolorze różowym i doskonale podkreślą wyjątkowy charakter Twojego ogrodu.

Sadzenie

Masz już cebulki, które kwitną na różowo? Pora zatem posadzić je w ogrodzie. Zrób to wiosną, gdy ziemia nie jest już zmarznięta. Wykonaj te cztery kroki, aby stworzyć różowy roślinny raj.

  1. Znajdź w ogrodzie słoneczne miejsce. A to dlatego, że w promieniach słońca letnie rośliny cebulowe wytwarzają najwięcej kwiatów.
  2. Spulchnij ziemię i usuń wszystkie chwasty oraz małe kamienie.
  3. Posadź letnie cebulki. Warto zapamiętać, że większość cebulek sadzi się na głębokości, która stanowi dwukrotność ich wysokości. Dwa wyjątki to dalie i begonie, które należy sadzić tuż pod powierzchnią ziemi, ponieważ ciepło słońca przyspieszy ich wzrost.
  4. Obficie podlej cebulki, aby zapewnić im szybki, zdrowy wzrost.

223436_aangepast.jpg

242300_aangepast.jpg 226124_aangepast.jpg

226123_aangepast.jpg 203875_aangepast.jpg

41433_(1) aangepast.jpg 41256_aangepast.jpg

242448_aangepast.jpg