Sadzenie cebulek kwiatowych: kilka minut pracy to tygodnie przyjemności

Ukryte zalety

Jeśli chcesz zyskać barwy, przyjemności, niespodzianki i uśmiech na twarzy, dzięki cebulkom kwiatowym możesz mieć to wszystko. W pierwszym momencie wygląd suchych cebulek może być mylący, ale one są pełne obietnic! Cebulki kwiatowe zawsze kwitną, bo kwiaty już są w nich ukryte. Potrzebują tylko miejsca w glebie.

Różne okresy kwitnienia, różne barwy i wysokości kwiatów

Przy odrobinie planowania, kwitnące w ogrodzie cebulki zapewnią tygodnie przyjemności. Czyż można sobie wyobrazić piękniejszą wiosnę! A sezon może rozpocząć się już w styczniu lub w lutym rannikami, przebiśniegami, krokusami i irysami karłowatymi. Wkrótce w marcu i w kwietniu zakwitną zawilce, żonkile, szafirki i hiacynty. A po nich tulipany kwitnące od kwietnia do czerwca i ozdobne cebule kwitnące w maju i w czerwcu.

Czas sadzenia

Od września do końca grudnia sadź w słonecznym miejscu cebulki kwitnące wiosną. Najważniejszą zasadą jest posadzenie ich przed pierwszymi przymrozkami. Cebulki kwiatowe potrzebują zimnych okresów, aby powstały z nich kwiaty na wiosnę.

Jak je sadzić

Sadź cebulki kwiatowe w następujących pięciu krokach.

  1. Ułatwisz sobie pracę spulchniając ziemię małą łopatką w miejscu, w którym masz zamiar posadzić cebulki kwiatowe. Jeśli nie sadzisz kwiatów cebulkowych na istniejącej rabatce, konieczna może być wymiana gleby na substancję organiczną np. kompost. Łopatką lub sadzarką do kwiatów cebulkowych wykop dołek i posadź cebulki kwiatowe tak, aby czubki były skierowane w górę.
  2. Dopilnuj, aby cebulki były posadzone na głębokości równej trzech wysokości cebulki. (Narcyzy o długości 5 cm należy sadzić na głębokości 15 cm.)
  3. Rozrastające się cebulki muszą mieć wystarczająco dużo miejsca. Duże cebulki kwiatowe należy sadzić około 2-3 cm od siebie, a nieco mniejsze około 1-2 cm.
  4. Zasyp dołek wcześniej wykopaną glebą i delikatnie ją uklep.
  5. Jeżeli gleba jest sucha, podlej nieco cebulki.

bulb afbeelding bulb afbeelding

bulb afbeelding bulb afbeelding

bulb afbeelding bulb afbeelding

bulb afbeelding bulb afbeelding

bulb afbeelding bulb afbeelding