Sadzenie cebulek: przyjęcie w ogrodzie

Kwitnienie wymaga czasu

Jeśli chcesz, aby wiosną zakwitły w Twoim ogrodzie tulipany czy żonkile, ich cebulki musisz posadzić już jesienią. Dzięki temu będą miały wystarczająco dużo czasu, aby rozwinąć silne korzenie przed nadejściem zimy. Po tym, jak wypuszczą korzenie, będą potrzebowały niskich temperatur, aby wiosną w pełni rozkwitnąć. Nie czekaj więc zbyt długo i zacznij prace w ogrodzie.

Bliżej natury

Coraz więcej ludzi odkrywa pozytywne działanie przyrody i chce się nią otaczać bardziej niż kiedykolwiek dotąd. W końcu zieleń zapewnia nam uczucie spokoju. Jej atrakcyjność sprawia, że częściej mamy ochotę wychodzić na zewnątrz. Piękno cebulek kwiatowych polega na tym, że pozwalają jeszcze bardziej się do niej zbliżyć w ogrodzie lub na balkonie czy tarasie. Można je bowiem posadzić zarówno w ziemi, jak i w doniczkach czy pojemnikach.

Salon na świeżym powietrzu

Cebulki kwiatowe pozwalają nam rozpocząć sezon w ogrodzie tak szybko, jak to tylko możliwe, ponieważ to one jako pierwsze kwitną wiosną. Oprócz tego, że dają nam mnóstwo radości, mają także ogromny wpływ na bioróżnorodność. O tej porze roku dostępnych jest bowiem niewiele kwiatów, które dostarczają pyłku takim owadom jak pszczoły czy motyle. Wypełnij więc swój salon na świeżym powietrzu mnóstwem tulipanów, żonkili, hiacyntów i innych wiosennych kwiatów.

W towarzystwie

Sadzenie cebulek kwiatowych to świetna zabawa, ale daje jeszcze więcej radości, gdy robimy to w towarzystwie! Może warto więc zorganizować przyjęcie w ogrodzie z partnerem, dziećmi lub przyjaciółmi? Będzie to doskonała okazja do wspólnej zabawy, dzięki której wiosnę wszyscy będą cieszyć się pięknymi kwiatami. W trakcie sadzenia przekonasz się, że cebulki zupełnie nie wyglądają tak, jakby miały później wypuścić piękne kwiaty. To złudne wrażenie, bowiem kwiaty naprawdę się pojawią! Przywołają ponadto wspomnienia ze wspólnego sadzenia.

249277_aangepast.png 249289_aangepast.png

249354_aangepast.png 249317_aangepast.png