Sadzenie kwiatów cebulkowych w 5 krokach

Ale nie daj się zwieść ich wyglądowi

Cebulki kwiatowe, bulwocebule i bulwy sprzedawane są w paczkach, na których zwykle umieszczane są zdjęcia pokazujące ich kwiaty. To dlatego, że same cebulki kwiatowe nie pokazują, jak piękne będą w rozkwicie. Więc nie daj się zwieść ich wyglądowi. Po posadzeniu cebulek kwiatowych, gdy pobiorą substancje odżywcze z gleby i nieco wody, staną się gwiazdami w ogrodzie. Obecnie suche cebulki kwiatowe przekształcą się w piękne kwiaty, dzięki którym ogród będzie błyszczeć.

W 5 krokach

Nie musisz mieć dobrej ręki do kwiatów, ponieważ te kwiaty są już ukryte wewnątrz swoich cebulek. Wystarczy pięć kroków, aby zagwarantować sukces! Zanim się zorientujesz, będziesz na kolanach podziwiać łebki pierwszych zielonych liści wychodzących z gleby. A to dopiero początek przyszłych wspaniałości.

Krok 1

Wykop zagłębienie dla grupy cebulek kwiatowych lub pojedyncze zagłębienia, w których posadzisz poszczególne cebulki kwiatowe lub ich mniejsze grupy. O wielkości zagłębień decyduje rozmiar sadzonej cebulki kwiatowej. Duże cebulki kwiatowe (o średnicy 5 cm lub większej) należy sadzić na głębokości 15 cm, a małe (o średnicy 2,5–5 cm) – na głębokości od 7 do 10 cm.

Krok 2

Usuń chwasty i małe kamienie, a następnie wykop zagłębienie w glebie, aby dodać nieco ziemi ogrodniczej i poprawić drenaż.

Krok 3

Delikatnie wciskaj cebulki kwiatowe w glebę, tak aby ich cienkie końce były skierowane w górę. Duże cebulki kwiatowe należy sadzić w odstępie od 7 do 20 cm, a małe – 3 do 7 cm od siebie.

Krok 4

Przykryj cebulki kwiatowe glebą z wykopanych zagłębień.

Krok 5

Jeśli gleba jest sucha, miejsce posadzenia cebulek kwiatowych spryskaj niewielką ilością wody.

Czas sadzenia

Cebulki kwiatowe należy sadzić od połowy września do połowy grudnia. Ale kiedy naprawdę przypada najlepszy czas w ciągu tych trzech miesięcy? Gdy temperatura spadnie poniżej 10°C, czas rozpocząć sadzenie. I wtedy rozpocznij sadzenie dowolnej liczby cebulek. Ale cebulki kwiatowe muszą zostać posadzone przed pierwszym zamarznięciem gleby.

216384-aangepast.jpg

213247-aangepast.jpg 213250-aangepast.jpg

219153-aangepast.jpg 219150-aangepast.jpg