Spraw, by twoje rabatki zachwycały dzięki kolorowym wiosennym kwiatom

Czasem można odnieść wrażenie, że zima nigdy się nie skończy. Wtem, nagle i niespodziewanie, pojawiają się pierwsze wiosenne pąki i kwiaty. To znak, na który tak długo czekaliśmy: zbliża się wiosna! Otrząśnij się z ponurych zimowych nastrojów dzięki kolorowym wiosennym kwiatom i przygotuj się na odrodzenie się przyrody.

Piękne i kolorowe

Jeśli chcesz, aby twój ogród przywitał wiosnę mnóstwem kolorów, posadź cebulki jesienią. Rośliny cebulkowe kwitnące wiosną potrzebują okresu zimowego, aby za kilka miesięcy zakwitnąć pełnią kolorów. Początek jesieni to zatem idealny moment, by zastanowić się nad wyborem kolorów i gatunków roślin. Popularne gatunki, takie jak tulipany, hiacynty, krokusy, czosnek czy żonkile to zawsze dobry wybór, jednak na rynku znajdziesz także inne niezwykłe rośliny cebulkowe, dzięki którym stworzysz zachwycającą rabatkę. To między innymi zawilec, cebulica (Scilla), szachownica (Fritillaria), kamasja (Camassia), pustynnik (Eremurus) oraz śniedek (Ornithogalum). Do wyboru, do koloru!

Wolisz feerię barw czy stonowane kolory?

Stawiasz na krzykliwe i wymieszane kolory, a może preferujesz bardziej harmonijne połączenia? Bez względu na twoje upodobania, możesz stworzyć kolorową rabatkę z mnóstwem różnych kwiatów. Nie bój się eksperymentować – w ogrodnictwie trudno przesadzić! Jeśli zależy ci na kolorowej mieszance, wybierz kwiaty cebulkowe w co najmniej czterech różnych kolorach. Możesz nawet dobrać naprawdę zróżnicowane cebulki. Jeśli wolisz mniej jaskrawe i bardziej harmonijne połączenia kolorów, wybierz maksymalnie trzy kolory i postaw na różne odmiany kwiatów.

Kwiaty przez całą wiosnę

Jeśli chcesz cieszyć się kwiatami w ogrodzie przez całą wiosnę, wybierz zarówno rośliny kwitnące wcześnie, jak i te kwitnące nieco później – dzięki temu stworzysz rabatkę, która będzie równie piękna przez całą wiosnę. Gdy dokonasz wyboru, udaj się do sklepu ogrodniczego, lokalnej hodowli, sklepu dla majsterkowiczów, supermarketu lub zamów cebulki w sieci, a następnie wybierz piękny, słoneczny dzień na sadzenie. Wymieszaj cebulki i posadź je pośród roślin w swoim ogrodzie, aby na wiosnę zobaczyć piękną i zachwycającą rabatkę.