Sposoby na ukryte skarby

Ogród nowoczesny

Jeśli chcesz, aby ogród był uporządkowany, elegancki, a także zachwycał najmodniejszymi kolorami i kształtami, zdecyduj się na ogród nowoczesny. Ten pomysł na wystrój obejmuje nie więcej niż trzy kolory. Dzięki niemu twój ogród zachwyci nowoczesnym wystrojem. Ten styl wykorzystuje biel, żółć i błękit, ale możesz zdecydować się np. na kolor różowy, liliowy i bardzo ciemny fiolet lub jeśli jesteś odważniejszy, wybierz różowy, ciemnoczerwony i pomarańczowy. Dzięki zestawieniu dwóch powiązanych ze sobą kolorów (takich jak niebieski i fioletowy) z prawdziwie żywym kolorem jakim jest (jasnopomarańczowy), uzyskasz naprawdę wspaniały efekt.

Wykorzystane kwiaty:

20 narcyzów („Goblet”)
30 tulipanów („White Dream”)
40 hiacyntów („White Festival”)
40 szafirków (Muscari aucheri „Mont Blanc”, fioletowe szafirki z białym brzegiem)

Przygotowanie:

ten pomysł można wykorzystać na rabatce o wymiarze 6 metrów kwadratowych. Połącz różne odmiany cebulek i rozmieść je równomiernie na powierzchni. Następnie posadź je na głębokości ok. 12 cm. Najlepszym czasem na sadzenie jest okres od września do grudnia.

bulb afbeelding bulb afbeelding

Ogród tradycyjny

Tradycyjny ogród wiosenny składa się z kwiatów cebulkowych i roślin kwitnących wiosną, np. niezapominajek. Wykorzystując obie odmiany tych roślin, stworzysz naprawdę wyjątkowy wystrój. Niektóre kwiaty cebulkowe są roślinami wieloletnimi np. czosnek ozdobny (Allium) i szafirki (Muscari). Jeśli posadzisz je w miejscu nasłonecznionym, będą kwitnąć każdego roku.

Wykorzystane kwiaty:

20 kwiatów czosnku purpurowego (Allium atropurpureum)
30 śniedków (Ornithogalum „White Star”)
60 hiacyntów („Aiolos”)
30 białych niezapominajek

Przygotowanie:

ten pomysł można wykorzystać na rabatce o wymiarach 6 metrów kwadratowych. Najlepszym czasem na sadzenie kwiatów będzie okres od września do grudnia. Podziel kwiaty czosnku ozdobnego i śniedka na grupy składające się z trzech do pięciu cebulek i posadź je na rabatce według rodzaju. W pustych miejscach pomiędzy grupami tych roślin, umieść cebulki hiacyntów. Kolejnej wiosny, pomiędzy rosnącymi kwiatami cebulkowymi, posadź niezapominajki. Gdy tylko rośliny zaczną kiełkować, dodaj niewielką ilość nawozu.

bulb afbeelding bulb afbeelding

Ogród urzekający

Jeśli chcesz podziwiać bogactwo wielu różnych kwiatów, najlepszym wyborem będzie wystrój urzekający. Dzięki naturalnej wegetacji, w ogrodzie powstają intrygujące zacienione miejsca. To może być zaskakujące, ale niektóre kwiaty w takich miejscach, np. pod drzewami, wyglądają przepięknie. Prezentujemy zatem kolejny pomysł.

Wykorzystane kwiaty:

30 hiacyntów („Prince Jewel”)
30 tulipanów („Hollywood”)
30 tulipanów („Montreux”)

Przygotowanie:

ten pomysł można wykorzystać na rabatce o wymiarach 6 metrów kwadratowych. Połącz wszystkie cebulki tulipanów w dużym pojemniku lub połóż na taczce. Następnie rozmieść je pomiędzy bylinami i posadź w miejscu, w którym rozkwitną piękne kwiaty, tworzące uroczy, niezwykły wystrój. Najlepszym czasem na sadzenie kwiatów jest okres od września do końca grudnia.

bulb afbeelding bulb afbeelding