Stwórz najpiękniejszy wiosenny ogród z pomocą cebulek kwiatowych

Relaks

Niezależnie od tego, czy kochasz tulipany, żonkile, krokusy czy hiacynty, do wiosny przygotuj się już jesienią. Naturalnie wyglądające, nieco „dzikie” ogrody są teraz w modzie. Cebulki kwiatowe dodatkowo wzmocnią tę naturalną atmosferę, jeśli posadzisz je w sposób „przypadkowy”. Osiągniesz ten efekt, mieszając ze sobą różne typy cebulek kwiatowych i rozrzucając je po całym ogrodzie. Posadź je tam, gdzie upadną. Nagrodą za to będzie bogata eksplozja kolorów na wiosnę.

Uporządkowanie

Jeśli cenisz porządek i spokój w ogrodzie, wybierz cebulki kwiatowe o takim samym, pasującym do Twojej estetyki kolorze. Możesz wybrać jeden ich rodzaj, np. tulipany. Możesz także wybrać różne odmiany, takie jak tulipany, kaczeńce i hiacynty, ale w tym samym kolorze. Pogrupuj je i posadź w rabatach w powtarzający się sposób, aby uzyskać powtarzalny i uporządkowany efekt, który stworzy imponującą atmosferę w ogrodzie.

Porady

Postaw na ilość, jeśli na wiosnę chcesz stworzyć prawdziwą rajską feerię kolorów. Mnóstwo cebulek kwiatowych oznacza mnóstwo kolorów i radości. Wydłuż okres kwitnienia, sadząc na przemian rośliny kwitnące wczesną wiosną, takie jak krokusy (styczeń/luty), oraz te, które zakwitną później, jak np. czosnek ozdobny (maj/czerwiec). Sadzenie cebulek kwiatowych jest łatwe dzięki następującej zasadzie: zasadź cebulkę czubkiem do góry, na głębokość dwa razy większą niż jej wysokość. Bułka z masłem!

248038_aangepast.png 248053_aangepast.png

248036_aangepast.png 248088_aangepast.png

248093_aangepast.png 248041_aangepast.png