Stwórz przytulny zakątek w swoim domu dzięki pędzonym cebulkom

Rozwiązanie sprawdzi się na balkonie, na tarasie, a nawet w ogrodzie na dachu. Kolorowe rośliny cebulowe pomogą ci wprowadzić odrobinę ciepła, radości i pozytywnej atmosfery na balkon, taras oraz do innych miejsc w twoim domu. Dzięki temu nawet na zewnątrz możesz cieszyć się domowym ciepłem. W dodatku to właśnie tam będą mogły złapać pierwsze promienie wiosennego słońca.

Wiosenna atmosfera

Tulipany? A może szafirki? Co powiesz na hiacynty albo narcyzy? Dzięki pędzonym cebulkom możesz z łatwością wprowadzić odrobinę kolorów na balkon lub taras – wszystko to dzięki. Pędzone cebulki kwiatów są ponadto odporne na niskie temperatury rzędu kilku stopni poniżej zera. Dzięki temu sprawdzą się idealnie do ozdabiania przestrzeni otaczających twój dom lub miejskiego balkonu nawet w lutym lub na początku marca. Powiedz „do widzenia” zimie i przywitaj wiosnę!

Zabawy z kolorami

Które kolory lubisz najbardziej? Jeśli zależy ci na spokojnym, stonowanym wystroju, możesz połączyć szafirki i kremowobiałe narcyzy. Dodatkową zaletą jest oszałamiający zapach. Wolisz więcej koloru? Postaw na tulipany – zwłaszcza w kolorach jaskrawego różu, pomarańczowym lub żółtym. Jeśli poza zróżnicowanymi kolorami postawisz także na kwiaty o różnej długości łodygi, uzyskasz wyjątkowo atrakcyjne połączenie.

Ozdabianie przestrzeni

Dzięki kolorowym pędzonym kwiatom cebulkowym możesz zamienić swój balkon lub taras w prawdziwe przedłużenie wnętrza domu. Sadząc rośliny w donicach, pojemnikach i koszach dopasowanych do stylizacji wnętrza dodatkowo podkreślisz ten efekt. Jeśli chcesz dodać wyjątkowy akcent, ustaw słoiki w ładnej torbie na zakupy lub kolorowej puszce. Zanim ustawisz rośliny na zewnątrz, zadbaj o to, by nadmiar wody deszczowej mógł być bez problemu odprowadzony na zewnątrz – jeśli trzeba, wywierć w donicach odpowiednie otwory. Stylizację przestrzeni dopełnią dodatki, takie jak lampy, poduszki czy sznur świateł.

Wskazówki i pomysły

  • W przypadku nieoczekiwanych i silnych przymrozków, przenieś kwiaty do domu lub okryj je na jakiś czas.
  • Wspieraj lokalnych hodowców! Zapytaj o pędzone cebulki w miejscowych sklepach i kwiaciarniach.
  • Cebulki sprawdzą się doskonale jako ozdoba wnętrza. Pamiętaj, by nie ustawiać kwiatów w pobliżu misy z owocami – dzięki temu będą cieszyć oko znacznie dłużej.
  • Kwiaty cebulkowe są idealnym prezentem dla bliskiej osoby! Nie masz wstążki? To nie problem – nawet bez niej wyglądają doskonale.

Tulipany w doniczce na balkonie i tarasie na dachu Taras na dachu z doniczkami niebieskich winogron i różowych tulipanów. Cebule balkonowe w doniczkach. Żonkile i żółte tulipany.