Szalejesz za wiosennymi kwiatami? Zacznij sadzić cebulki kwiatowe!

Przygotowanie

Zima dopiero nadchodzi, a my mamy poczucie, że to idealny czas, aby otulić się kocem przy kominku. Jednak dobrze jest zakończyć sezon na świeżym powietrzu, przygotowując ogród, taras czy balkon do zimy. Przygotowania te są jednocześnie przygotowaniem do wiosny. Jeśli teraz posadzimy cebulki kwiatowe, z początkiem przyszłego roku będziemy cieszyć się urokiem wiosennych kwiatów. Sprawiamy sobie tym samym wczesny prezent w postaci szczęścia, którym będziemy mogli cieszyć się wiosną. Czego więcej chcieć?

Najlepsze wiosenne kwiaty

Istnieją dziesiątki różnych roślin cebulowych kwitnących na wiosnę. Wyróżniamy wśród nich ogromne bogactwo kształtów, kolorów i rozmiarów. Aby oszczędzić Ci drobiazgowego analizowania ogromu gatunków, wybraliśmy pięć wiosennych kwiatów, które wywołają uśmiech na Twojej twarzy, głównie dzięki świeżym kolorom i dużym kwiatom. Są to tulipan (Tulipa), żonkil (Narcissus), hiacynt (Hyacinthus), krokus (Crocus) i szachownica cesarska (Fritillaria imperialis).

Tulipan

Tulipany są znane na całym świecie ze swej urody. Plasują się wysoko na skali kwiatów, które potrafią wywołać uśmiech na twarzy. Gdy te wiosenne cuda wypuszczą kwiaty, nie da się przejść obok nich obojętnie. Ich różnorodność jest niesamowita. Czy wiesz, że można je podzielić na piętnaście różnych grup? Innymi słowy, każdy znajdzie coś dla siebie w tym gatunku.

Żonkil

Żonkil jest prawdziwym zwiastunem wiosny i, podobnie jak tulipan, przyjmuje różne oblicza: w obrębie tego gatunku występuje dwanaście różnych grup. Niewątpliwą zaletą żonkila jest to, że cebulki można pozostawić w ziemi, aby mogły zakwitać rok po roku. Dzięki temu doskonale przystosuje się do środowiska ogrodu.

Hiacynt

Jeśli chcesz wprowadzić do swojego ogrodu odrobinę piękna i żywych kolorów, a także urzekający aromat, hiacynty Ci w tym pomogą! Kępy składające się z dziesiątków kwiatów będą stanowiły wyrazisty akcent kolorystyczny. Najbardziej znane są hiacynty o białych, różowych i niebieskich kwiatach. Czy wiesz, że z uwagi na wyjątkowy aromat kwiat ten wykorzystuje się do produkcji perfum?

Krokus

Ten wczesnowiosenny kwiat jest symbolem wiosny i radości. Jego pąki otwierają się wraz z pojawieniem się pierwszych promieni wiosennego słońca. Czy wiesz, że pszczoły również uwielbiają krokusy? Przy pierwszej okazji gromadzą się przy kwiatach, aby czerpać z nich pyszny nektar.

Szachownica cesarska

Kwiaty majestatycznej szachownicy cesarskiej będą wyjątkową ozdobą ogrodu. Wydzielany przez nie piżmowy zapach zniechęca krety oraz polne i wodne norniki do buszowania. Kwiaty produkują również duże krople nektaru, tak uwielbiane przez pszczoły i motyle.

Brzmi ciekawie? Wybierz swoje ulubione wiosenne kwiaty i zacznij przygodę.

Fritillaria (korona cesarska) to obowiązkowy element ogrodu, sadzić tę cebulkę jesienią Żonkile pasują do każdego ogrodu i zapewniają fantastyczne uczucie wiosny

Krokus to jedna z pierwszych roślin kwitnących wiosną, nie zapomnij posadzić tych cebulek jesienią. Piękne kolory w ogrodzie dzięki hiacyntom, sadzonym jesienią

Popularnego tulipana nie może zabraknąć w Twoim ogrodzie, posadź go jesienią. Są one dostępne w wielu kolorach i spektakularnych kształtach.