Trendy ogrodnicze na 2024 rok – Viva la Vida

W ostatnich latach świat przestał być spokojnym miejscem – kolejne kryzysy wdzierają się do naszej rzeczywistości, wzbudzając w nas potrzebę cieszenia się życiem oraz odpoczynku od wszystkich tragedii i złych wiadomości. Na tym właśnie skupia się trend Viva la Vida, dzięki któremu stworzysz ogród pełen radości, pasji, ekspresji i kolorów. Taki ogród pozwoli ci odpoczywać w atmosferze przywodzącej na myśl południe Europy lub Amerykę Środkową.

Pasja w ogrodzie

Kwiaty i liściaste rośliny w ogrodzie charakteryzuje prawdziwa feeria barw. W połączeniu z ozdobnymi wzorami na dodatkach i akcesoriach, a także elementami z kutego żelaza i mozaikami tworzą prawdziwie tropikalną atmosferę. Wesołe kolory sprawdzają się doskonale w przypadku tworzenia niewielkich zakątków pełnych bujnej roślinności. Taki ogród doskonale sprawdzi się jako tło dla romantycznych chwil, a także da wiele okazji do świętowania wspólnie ze znajomymi.

Kolory, kształty i materiały

Żywy i pełen pasji wygląd ogrodu zapewnia ciepła i żywiołowa paleta kolorów z mnóstwem różu, czerwieni i pomarańczy. Wykorzystywane do dekoracji ogrodu dodatki i akcesoria obejmują naturalne elementy – ozdobne płytki, mozaiki, plecionki z kolorowych trzcin i rafii, a także postrzępione, marszczone i frędzlowane tkaniny. Malowane drewno i ozdobne elementy z kutego żelaza również pomogą w stworzeniu odpowiedniej atmosfery i sprawią, że ogród idealnie wpasuje się w ten trend.