Trendy ogrodnicze na 2024 rok – Istota Ziemi

Od kilku sezonów nieustannie troszczymy się o środowisko naturalne, a nasze myśli zaprząta przyszłość naszej planety. Najnowszy trend w ogrodnictwie nawiązuje do wszystkich tych kwestii. Obecnie w coraz większym stopniu zdajemy sobie sprawę, że różnorodność biologiczna oraz naturalne elementy są niezbędne i nieodzowne dla życia i funkcjonowania w zdrowym środowisku. Prezentowany trend Istota Ziemi zakłada, że nasze ogrody są symbolami płodności i siły.

Nieuporządkowane i nierówne

Jeden rzut oka na rabatki wystarczy, by stwierdzić, że wyglądają jakby rośliny rosły na nich naturalnie i przypadkowo. Taki nieuporządkowany układ pozwala wprawnemu widzowi dostrzec warstwy ziemi, różne kolory piasku, minerały i kamienie. Duże kępy trawy rosnące między roślinami i kwiatami sprawiają, że ogród sprawia wrażenie bardziej naturalnego, wpisując się w ten trend. Wszelkie dekoracje wykorzystane w takich ogrodach charakteryzują się nieregularnymi kształtami i sprawiają wrażenie, jakby pochodziły prosto z natury. Kłody drewna o zróżnicowanych kształtach, nieregularne głazy i kamienie, naturalne ogrodzenia, zagłębione miejsca do siedzenia i paleniska podkreślają charakter ogrodów utrzymanych w tym trendzie.

Kolory i kształty

Kwiaty i rośliny wykorzystywane w takich ogrodach charakteryzują się stonowanymi kolorami – bladą żółcią i odcieniami łososiowego, zestawionymi z ciemną i szarą zielenią. Wszelkie zastosowane dodatki pochodzą z natury, są wykonane ręcznie, a także wytrzymałe, przyjazne dla środowiska i pochodzą z recyklingu. Wzory w ziemistych odcieniach składają się z plam, odcisków skamielin i pasków.

Kleurenkaart Tuintrend Meaningful Earth

Wykres kolorów – trend ogrodniczy Potęga Ziemi