Tulipan Triumph kwiatem cebulowym roku

Typowy kształt tulipana

Tulipany to bez wątpienia najbardziej znane i najpopularniejsze cebulki kwiatowe. Ich piękne, jaskrawe kolory radują oczy w niejednym ogrodzie. Istnieje ponad 8000 zarejestrowanych odmian tych kwiatów, a co roku dodawane są nowe. Jeden z nich, tulipan Triumph, został właśnie wybrany kwiatem cebulowym roku. Ma on typowy kształt stożka, który po otwarciu przekształca się w owal.

Karta atutowa

Tulipan Triumph powstał w wyniku skrzyżowania wczesnych i późnych odmian tulipanów jednokwiatowych. Oprócz pięknych kwiatów, które w środku wiosny przybierają najróżniejsze kolory, jego wielkim atutem są piękne i mocne łodygi. To sprawia, że tulipany Triumph nie są takie delikatne, dzięki czemu można się nimi cieszyć przez długi czas. Rośliny mają od 25 do 50 centymetrów wysokości i niebiesko-zielone, a czasem żółto-zielone lub różnobarwne liście.

Dobrze wiedzieć

  • Czy wiesz, że można także spotkać wyjątkowe, lekko pachnące tulipany Triumph? Są wśród nich tulipany o nazwie „Brown Sugar” i „Shirley”.
  • Tulipan Triumph należy do jednej z piętnastu grup tulipanów. Tulipany grupuje się na podstawie okresu kwitnienia i kształtu kwiatów.
  • Holandia eksportuje 2,5 miliarda cebulek tulipanów. Aż 40% całkowitej produkcji tulipanów stanowią 23 największe odmiany. Są one sprzedawane w centrach ogrodniczych lub wykorzystywane w hodowli kwiatów. Najbardziej popularny jest żółty tulipan „Strong Gold”, który należy do grupy tulipanów Triumph.

35651_aangepast.jpg

35864_aangepast.jpg

35904_aangepast.jpg

203502_aangepast.jpg

207267_aangepast.jpg

208272_aangepast.jpg