Tulipany podwójne nazywane są „Kwiatami cebulkowymi roku”

Tulipany podwójne a tulipany piwoniowe

Tulipany podwójne mają więcej niż sześć płatków, co różni je od innych kwiaty tego gatunku. Mają także zaokrąglony kształt i są po prostu wspaniałe! Z łatwością mogą osiągać średnicę 10 cm. Tulipany podwójne dzielą się na dwie klasy: wczesne i późne Ponieważ obfitość płatków u kwitnących późno tulipanów podwójnych nadaje im wygląd piwonii (mają także wspaniały zapach), znane są jako tulipany piwoniowe.

221710A.jpg

Tulipany podwójne wczesne

Tulipany podwójne wczesne zaczynają pięknie kwitnąć już w kwietniu i później w maju. Łodygi tulipanów podwójnych wczesnych są krótkie i mocne, dzięki czemu są bardziej odporne na działanie wiatru i deszczu. Oznacza to, że z łatwością upiększą one ogród.

221804A.jpg

Późno kwitnące tulipany podwójne

Późno kwitnące tulipany podwójne (znane również jako „późne tulipany podwójne”) wytwarzają wyższe łodygi i kwitną w późniejszej części sezonu niż wcześnie kwitnące tulipany podwójne („wczesne tulipany podwójne”). Okres kwitnienia tych pachnących tulipanów rozpoczyna się w maju. Warto jest poczekać nieco dłużej na kwiaty tych tulipanów, ponieważ są one nawet większe niż wcześnie kwitnące tulipany podwójne. Z łatwością osiągają średnicę 10 centymetrów, zwłaszcza gdy rozwiną płatki w słoneczny dzień.

35777A.jpg

Rady

  • Być może nie masz ogrodu. Jeśli masz balkon albo patio możesz także posadzić te olśniewające kwiaty.
  • Gdy słońce oświetla kwiaty, płatki tulipanów otwierają się szeroko, a gdy zachodzi, płatki zamykają się.
  • Jeśli chcesz mieć wspaniały dywan kwiatów w swoim ogrodzie, posadź tulipany podwójne w grupach po co najmniej dziesięć cebulek, pozostawiając między nimi odstęp o szerokości 7,5 cm. Gdy świeci słońce, a kwiaty tulipanów się otwierają, pomiędzy tymi bujnie kwitnącymi roślinami nie ma nawet skrawka cienia.
  • Czy wiesz, że tulipany podwójne są dostępne w wielu różnych kolorach? Od odmian białych do purpurowych i od nakrapianych po kwiaty z pasemkami.
  • Tulipany podwójne należy sadzić jesienią, od września do końca grudnia. Posadź je jednak przed pierwszymi przymrozkami.