Więcej koloru dzięki letnim cebulkom w doniczkach

Zachwycający efekt

Letnie cebulki należy sadzić wiosną, kiedy minie ryzyko nocnych przymrozków. Chociaż rośliny te wyjątkowo dobrze rozwijają się na otwartym terenie, będą równie pięknie wyglądać w doniczkach. Większość letnich cebulek wytwarza imponujące kwiaty w najróżniejszych odcieniach. Dzięki dodatkowym elementom kolorystycznym możesz sprawić, że Twój ogród stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny, zachwycając wszystkich dookoła.

Ruchome kwiaty

Wspaniałą zaletą doniczek jest to, że można je stosować bez ograniczeń i dowolnie przestawiać. Jeśli w Twoim ogrodzie jest miejsce, w którym nic nie kwitnie, możesz je rozjaśnić, umieszczając w nim doniczkę z letnimi cebulkami. A jeśli znajdziesz przytulny kącik do relaksu, możesz w nim także postawić doniczkę z letnimi cebulkami, aby sprawić sobie jeszcze większą przyjemność.

Niskie odmiany

Do sadzenia w doniczkach nadają się wszystkie letnie cebulki. Radzimy jednak wybierać odmiany, które nie wyrastają zbyt wysoko. Nie trzeba wówczas podpierać roślin. W doniczkach doskonale sprawdzają się kalie, lilie afrykańskie i ananasy. Jeśli zdecydujesz się na lilie, dalie lub mieczyki, wybierz niższe odmiany. Do wyboru jest mnóstwo pięknych roślin.

Sadzenie

Wybierz doniczki, które Ci się podobają, ale upewnij się, że są wystarczająco duże. Jeśli cebulki i bulwy swobodnie mieszczą się w środku, będą miały wystarczająco dużo miejsca na wypuszczenie korzeni. Upewnij się, że w dnie donicy jest co najmniej jeden otwór, aby rośliny mogły pozbyć się nadmiaru wody. Wypełnij doniczkę do trzech czwartych ziemią doniczkową, posadź ulubione cebulki i przysyp warstwą ziemi. Uczta dla oczu gwarantowana!

Przydatne informacje

  • Obficie podlewaj letnie cebulki i bulwy w doniczkach, aby nie wyschły.
  • Niektóre odmiany wypuszczają nowe kwiaty po usunięciu starych. Są to na przykład dalie i kalie.
  • Czy wiesz, że karłowate i nisko rosnące dalie są szczególnie odpowiednie do sadzenia w doniczkach? Często mają w nich więcej kwiatów niż w ogrodzie. Rośliny zachowują również swój kształt, a co więcej, nie wymagają dużych doniczek.

219014_aangepast.jpg

219038_aangepast.jpg 219040_(2) aangepast.jpg