Wiosna na Twoim balkonie z cebulkami kwiatowymi

Idealne miejsce

Nie potrzebujesz ogrodu aby móc cieszyć się pięknymi kwiatami. Cebulki kwiatowe wyrosną także w doniczkach i skrzyniach na Twoim balkonie. Posadź je jesienią, z kilkoma bratkami na wierzchu jeśli je lubisz. Gdy tylko przyjdzie wiosna, zaczną pojawiać się pierwsze, zielone łodyżki i rozpocznie się zachwycająca przemiana z cebulki w kwiat. Czyż nie wspaniałe jest oglądanie przyrody!

Odpowiednie odmiany

Wszystkie cebulki dobrze wyrastają w doniczkach i skrzyniach, więc możesz zaszaleć! Tulipany, hiacynty, kaczeńce, szafirki i krokusy to prawdziwi zwiastuni wiosny. Jednak równie piękne są ich mniej znane odmiany takie jak hiacynt gwiazda, śnieżnik lub puszkinia cebulicowata. Jeśli Twój balkon wystawiony jest na działanie wiatru wybieraj niższe odmiany, tak, aby mogły one pozostać w pionie nawet podczas mocnych podmuchów wiatru.

Warstwowo

Jeśli chcesz przedłużyć okres kwitnienia cebulek na Twoim balkonie możesz dokonać nasadzeń warstwowych, zwanych także techniką „lazanii”. Polega ona na nasadzaniu cebulek warstwami, tak jak przyrządza się lazanię. Ponieważ cebulki kwiatowe są sadzone w warstwach, najwcześniej wzejdą te kwitnące najwcześniej, np. krokusy. Po nich pokażą się kwiaty cebulkowe, które kwitną później.

Użyteczne wskazówki

Upewnij się, że w dnie donicy są otwory umożliwiające drenaż nadmiaru wody. Na dno donicy wyłóż odłamki, które stymulują odpływ wody i zapobiegają zatykaniu się otworów na dnie. Dla spektakularnego efektu posadź rośliny blisko siebie ale nie pozwól im się dotykać. Podczas mrozów upewnij się, że ziemia jest wystarczająco wilgotna, dzięki czemu cebulki nie zamarzną na sucho.

249281_aangepast.png 249289_aangepast.png

215792_aangepast.jpg

215793_aangepast.jpg