Wprowadź do swojego ogrodu modne kolory z pomocą cebulek kwiatowych

Metamorfoza

Jeśli podobają Ci się nowe, modne kolory, ale nie chcesz w swoim ogrodzie dokonywać rewolucji, wykorzystaj cebulki kwiatowe, aby w prosty sposób przekształcić swój ogród w modne miejsce. Posadź je w różnorodnych donicach i skrzyniach. W przypadku rabat możesz posadzić je pomiędzy rosnącymi już roślinami. To świetna zabawa, która wiosną przyniesie wiele satysfakcji.

Modne kolory

„Very Peri” (Pantone 17-3938) to najmodniejsza barwa roku 2022. Jest to marmurkowo-niebieski kolor z fioletowo-czerwonymi odcieniami, który zachęca do pomysłowości i kreatywności. Z całą pewnością będzie wspaniale prezentował się w Twoim wiosennym ogrodzie! W tym odcieniu fioletu dostępnych jest kilka cebulek kwiatowych:

  • Zawilec (Anemone coronaria)
  • Hiacynt winogronowy (odmiany Muscari)
  • Zawilec wielkokwiatowy (Anemone blanda)
  • Hiacynt (odmiany Hyacinthus)
  • Kamasja (Camassia)
  • Krokus

Rabaty

Zasadź cebulki kwiatowe na krawędziach rabatek, robiąc w ziemi dołki na głębokość około trzykrotnej wysokości cebulki. Cebulki włóż do ziemi pionowo, czubkiem do góry. Dla lepszego efektu zrób większy dołek i umieść w nim kilka cebulek jednocześnie. Przykryj cebulki kwiatowe wykopaną ziemią.

Doniczki

Jeśli wolisz używać doniczek, upewnij się, że są one wystarczająco głębokie, aby zapewnić korzeniom odpowiednią przestrzeń. Zrób otwór w dnie i umieść nad nim odłamki doniczek tak, aby umożliwić odpływ nadmiaru wody. Wypełnij doniczkę do połowy ziemią. Posadź cebulki czubkami do góry. Przykryj cebulki kwiatowe ziemią doniczkową.

219827_aangepast.png 222454_aangepast.png

243181_aangepast.png 247885_aangepast.png